X بستن تبلیغات
5. Fixed

بیش از 100 بازداشتی در اعتراضات سراسری حمایت از سیاهپوستان در آمریکا

در پی ادامه اعتراضات سراسری مردم آمریکا به خشونت و نژادپرستی پلیس و همچنین تیراندازی‌های مرگبار به نیروهای امنیتی در دالاس، بیش از 100 تن بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، هزاران تن از فعالان در شهرهای مختلف آمریکا به خیابان‌ها آمدند و خواستار اجرای عدالت برای آلتون استرلینگ و فیلاندو کاستیل شدند. این دو مرد سیاهپوست در هفته گذشته بر اثر تیراندازی پلیس کشته شدند.

فیلاندو کاستیل در روزهای گذشته در شهر سنت پال در ایالت مینه‌سوتا به ضرب گلوله پلیس کشته شد و آلتون استرلینگ، دیگر مرد سیاه‌پوست هم در شهر باتن روژ، مرکز ایالت لوئیزیانا، از سوی پلیس هدف قرار گرفت و جان داد.

 بیشترین میزان بازداشت‌ها در روچستر نیویورک انجام شد. معترضان در آنجا خیابان‌های اصلی را مسدود کردند. این تجمع اعتراضی از 10 شب آغاز شد و اندکی بعد پلیس ضد شورش روچستر شروع به تخلیه مردم از تقاطع‌ها کردند. براساس گزارش اداره پلیس روچستر، پس از آنکه جمعیتی متشکل از بیش از 400 تن نیروهای پلیس را محاصره کرده و شروع به سنگ‌پرانی کردند، پلیس بازداشت‌ها را آغاز کرد.

رئیس پلیس روچستر شنبه در کنفرانس خبری خود گفت: تا این لحظه 74 ناقض قانون بازداشت شده‌اند. دو تن هم به مقاومت در بازداشت متهم هستند. هیچ فردی هم مجروح نشده است.  

تظاهرات مشابهی هم در لوئیزیانا برگزار شد و مقام‌ها 31 تن از صدها معترضی که مقابل مقر پلیس تجمع کرده بودند، بازداشت کردند. به گفته پلیس، علت بیشتر بازداشت‌ها مسدود کردن مسیر تردد خودروها و تحریک مردم به شورش بوده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار