۷۰۰ گلیم باف در شهرستان قدس شناسایی شدند

لیدا حاتمی علمداری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به نقش بسیار سازنده صنایع دستی در توسعه هر چه بیشتر فرصت شغلی اظهار داشت: در صورت گسترش فعالیت ها در حوزه صنایع دستی، اشتغالزایی و گردش سرمایه قابل توجهی در این بخش حاصل خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قدس عنوان کرد:این شهرستان نیز در حوزه صنایع دستی اعم از منبت کاری، معرق کاری، تذهیب، نگارگری و ساخت زیور آلات سنتی از توانمندی های ویژه ای برخوردار است.

وی افزود:آنچه که به عنوان صنایع دستی و هنر شاخص این شهرستان در غرب استان تهران مطرح بوده، به عرصه گلیم بافی معطوف و منحصر می شود که شهرستان قدس در این بخش از استعدادها وتوانایی های بسیاری برخوردار است.

حاتمی علمداری گفت:بر اساس بررسی های انجام شده، تاکنون قریب به ۷۰۰ گلیم باف فعال در این شهرستان شناساسی شده اند که در نوع خود تعداد قابل توجهی محسوب می شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قدس در خاتمه یادآور شد:از نظر ما صنایع دستی، بخشی از هویت فرهنگی این شهرستان محسوب می شود و هر آنچه زمینه و بستر تقویت و ارتقای این هنر فراهم شود، به همان میزان امکان معرفی این منطقه به نحوی مطلوب و شایسته فراهم خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار