X بستن تبلیغات
5. Fixed

خیرین برای توسعه علم و فناوری وقف کنند

عباس موسوی ره­پیما در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، ضمن اشاره به اینکه امروز در جامعه نیاز به توسعه علم و فناوری احساس می­‌شود، اظهار داشت: بر همین اساس اقدام به احداث دانشکده فنی مهندسی یک هزار نفری فومن کردم و این دانشکده هم اکنون وقف دانشکده فنی دانشگاه تهران است.

موسوی ره­پیما با تاکید بر اینکه خیرین علاقه دارند موقوفاتی داشته باشند که در راه صحیح توسعه علم و فناوری مورد استفاده قرار بگیرد، افزود: برای گسترش این نوع از وقف، باید اعتمادسازی صورت پذیرد.

وی ادامه داد: برای توسعه عرصه‌­های علمی باید از جایزه مصطفی(ص) حمایت کرد و موقوفات و بخشش افراد واقف و خیر باید برای جایزه افزایش یابد.

موسوی ره پیما ضمن بیان اینکه باید برای خیرین اعتماد ایجاد کرد تا موقوفاتشان را در جهت دستیابی به اهداف بزرگ علمی بکار بگیرند، تصریح کرد: مسلماً جایزه­‌های مختلف علمی که در دنیا وجود دارد، دارای مشوق­‌های بزرگ هستند تا بتوانند به اهداف تعیین شده خود برسند.

این واقف دانشکده فنی فومن گفت: چون هدف جایزه مصطفی(ص) توسعه علم و فناوری است باید تلاش شود تا خیرین و واقفین برای حمایت از این مهم تشویق شوند.

موسوی ره پیما اظهار داشت: هر چه که در اختیار افراد است از بین می‌­رود ولی آنچه بخشیده می­‌شود، همیشه باقی می­‌ماند و لازم است این تفکر در جامعه رواج پیدا کند.

وی ضمن بیان اینکه توسعه علم و فناوری موجب می­‌شود تا مشکلات جامعه حل شود، خاطرنشان کرد: وقف در حوزه علم، می­‌تواند به پیشرفت آن کمک کند و با پیشرفت این امر، مشکلات جامعه نیز حل می­‌شود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار