وجود 50 هزارتن پسته در انبارهای کشور/ دولت ستاد پسته را تشکیل دهد

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، شهباز حسن پور بیگلری در خصوص وضعیت  50 هزارتن پسته در انبارها،گفت:حدود 50 هزار تن پسته در انبارهای کشور موجود است و این درحالی است که دولت باید هر چه سریع تر ستاد پسته را تشکیل دهد تا محصول پسته سال گذشته را به نحو مطلوب صادر کند.
 
نماینده مردم سیرجان و بردسیر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازاریابی پسته باید با یک برنامه ریزی اصولی اجرایی شود، تصریح کرد: باید تسهیلات مناسبی در اختیار مسئولان ذی ربط گذاشته شود تا این افراد محصول پسته را از کشاورز خریداری کنند.
 
حسن پوربیگلری،افزود:با توجه به انبار شدن 50 هزار تن پسته در انبارهای کشور،اگر فکری اساسی دراین راستا اندیشده نشود با معضلی بزرگ روبرو می شویم.
 
نماینده سیرجان و بردسیر درمجلس با بیان اینکه دلالی یکی از معضلات همیشگی کشور  ما به شمار می آیند،ادامه داد: ما متاسفانه در زمینه کشاورزی برنامه ریزی مدون و خاص نداریم.
 
وی ادامه داد: وظیفه حاکمیتی دولت است که دراین شرایط به کشاورزان یاری برساند؛بنابراین دولت باید محصول پسته کشاورزان را خرید تضمینی کند و این درحالی است که محصول پسته هم اکنون خرید تضمینی نمی شود.
 
حسن پوربیگلری با بیان اینکه محصول پسته نیازمند بسته بندی مدرن است،تاکید کرد:متاسفانه عدم بسته بندی مناسب پسته مانعی برای تقسیم بندی پسته به درجات مختلف است.
 
وی با بیان اینکه بسته بندی و برندسازی پسته یکی از مشکلات این محصول غنی  است،یادآورشد:محصول پسته تبدیل به یک صنعت شده است و این درحالی است که بیش از یک میلیون نفر در این صنعت مشغول هستند.
 
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بیش از 15 استان کشور در زمینه محصول پسته فعال هستند،تصریح کرد: بالاترین ارز وارداتی به کشور پس از نفت را محصول پسته برای ما ایجاد کرده است.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار