معاینه فنی خودروهای گازسوز در انتظار ابلاغ دستورالعمل

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از انجام بازرسی خودروهای گازسوز در مراکز معاینه فنی خبر داد.

سید نواب حسینی منش در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اهمیت موضوع بازرسی خودروهای گازسوز و مغفول ماندن آن در این چند سال، گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل نحوه انجام بازرسی و مشخص شدن استانداردها توسط وزارت کشور، مراکز معاینه فنی نسبت به انجام بازرسی خودروهای گازسوز اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بنا بر همت مدیریت شهری  در دو سال گذشته بازرسی اتوبوس‌های گازسوز شرکت واحد با استفاده از توان تخصصی شرکت‌های دارای صلاحیت انجام شده و ستاد معاینه فنی به‌عنوان ناظر، بر اجرای صحیح آن نظارت داشته است. گفت: مطابق قانون داشتن گواهی معاینه فنی به ‌صورت سالانه برای تمام خودروهای مشمول الزامی است و پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد و نسبت به اعمال قانون و جریمه اقدام می‌کند.

حسینی منش با بیان اینکه بنا بر تحقیقات علمی انجام شده در دانشگاه‌های معتبر کشور معاینه فنی می‌تواند 20درصد در کاهش آلودگی هوا مؤثر باشد؛ افزود: در همین راستا نیز تمام خودروهایی که متقاضی دریافت آرم طرح ترافیک روزانه هستند باید برای اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام و به یکی از مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کنند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار