دیدار روسای‌ جمهوری آذربایجان و افغانستان در ورشو

روسای‌ جمهوری آذربایجان و افغانستان در حاشیه نشست سران کشورهای عضو ناتو در ورشو با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، الهام علی‌اف، رییس‌جمهوری آذربایجان اعلام کرد، در صورت نیاز تعدادی از بالگردهای کشورش را به طور موقت در اختیار نیروهای امنیتی افغانستان قرار می‌دهد.

علی‌اف ادامه داد، این اقدام در راستای همکاری‌های نظامی کشورش با افغانستان صورت می‌گیرد و آذربایجان حاضر است علاوه بر تعمیر بالگردهای افغانستان، به این کشور بالگرد اعزام کند.

دفتر ریاست‌جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، رهبران دو کشور پیرامون گسترش روابط و همکاری‌ها در بخش‌های مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

رییس‌جمهوری آذربایجان گفته است که بر اساس تعهدات قبلی، باکو در آینده نزدیک تسلیحات نظامی را با هدف حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان در اختیار این نیروها قرار می‌دهد.

در همین حال، محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری افغانستان از همکاری‌های آذربایجان در بخش‌های مختلف با کشورش قدردانی کرد و گفت که با توجه به فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری در افغانستان، هر دو کشور به طور مشترک در بخش افزایش محصولات زراعی و تولید پنبه سرمایه‌گذاری می‌کنند. رییس‌جمهوری آذربایجان نیز اعلام کرد، در همین راستا در آینده نزدیک هیأتی از وزارت اقتصاد این کشور به افغانستان سفر خواهد کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار