اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده از برنامه ها اصلی سازمان امور مالیاتی

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سیدکامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی در پیامی به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی گفت: نظام مالیاتی ایران امروز در بزنگاهی تاریخی قرار دارد. در سالی که «اقتصاد مقاومتی» در ریل اقدام و عمل قرار گرفته و ارکان مختلف نظام، برای محقق ساختن مفروضات اساسی این سیاست، همدل و هم‌زبان گشته‌اند، وفاق جمعی و مشارکت ملی برای ارتقای نظام مالیاتی کشور و شکوفایی اقتصاد ایران تبلوری کم سابقه یافته است. خرداد و تیرماه امسال، شاهد مشارکت چشمگیر شهروندان برای ارائه اظهارنامه مالیاتی بودیم. مشارکتی که در نوع خود کم سابقه و همراه با همدلی و تعاملی بی مانند بود. در کنار این حماسه ملی، عزم و تلاش کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور، نمودی دوچندان یافته و همنوایی و هم آوایی سازمانی در عرصه نظام مالیاتی، نقشی تعیین کننده در دستیابی به این حماسه ماندگار داشت.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در متن این پیام خاطرنشان کرد: خود اظهاری در فضایی آرام با بالاترین میزان همدلی و مشارکت مردمی، از نتایج و پیامدهای ارزنده توافق مالیاتی امسال با اصناف کشور بود و نظام مالیاتی در رویکرد جدید خود، سیاست راهبردی «اعتماد به مردم» و خدمت رسانی هر چه اثربخش‌تر به شهروندان را در دستور کار خود قرار داد و در آزمون تعامل و ارتباط با مردم، سربلند و موفق ظاهر شد که جا دارد در اینجا از این همدلی و هم‌زبانی مردم در خلق این حماسه اقتصادی، به نیکی یاد کنیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: شهروندان ایران امروز بیش از هر زمان به آثار متعدد و مزایای پرشمار پرداخت مالیات در آبادانی و عمران شهرها و روستاها و توسعه زیرساخت‌های شهری و همچنین پیشبرد اهداف دولت در حوزه‌های امنیت، بهداشت، آموزش و تأمین مالی امورات جاری کشور آگاهی و اشراف دارند. این اشراف نسبی به مقوله مالیات و کارکردهای آن، البته ماحصل برنامه‌های تحول آفرین فرهنگ سازی مالیاتی و همچنین اطلاع رسانی‌های مؤثر و بهنگام در مقاطع گوناگون است.

وی ادامه داد: امروز کمتر کسی است که به اهمیت قطع وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی و استفاده مؤثر از این سرمایه بین نسلی برای توسعه زیرساخت‌های کشور و پیشبرد طرح‌های عمرانی آگاهی نداشته باشد. این آگاهی عمومی نسبت به جایگاه کلیدی نظام مالیاتی با کارکردهای متنوعی که در قالب تأمین درآمدهای عمومی کشور، توزیع ثروت در جامعه و گسترش عدالت اجتماعی، در کنار ثبات اقتصادی و اتکای اقتصاد کشور به منابع پایدار و سالم دارد، بی تردید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تقوی نژاد گفت: مهم‌ترین نیاز امروز کشور، افزایش کارایی و توان نظام مالیاتی به عنوان مطلوب‌ترین شکل تأمین مالی هزینه‌های کشور است و ارکان مختلف نظام برای جلب مشارکت مدنی، برای گسترش و فراگیر نمودن عدالت اجتماعی، بهره‌مندی مؤثر از ظرفیت‌های به فعلیت در نیامده اقتصادی و تأمین حداکثری هزینه‌های جاری کشور از محل درآمدهای درون‌زای اقتصادی به میدان عمل آمده‌اند. به ویژه در سال جاری که اجرای طرح جامع مالیاتی به عنوان «اقدام ۹۵» در دستور کار سازمان قرار گرفته و اصلاحیه جدید قانون مالیات‌های مستقیم نیز در حال اجرایی شدن است، همراهی و همدلی دولت و ملت از اهمیت مضاعفی برخوردار است. این در حالی است که اصلاح و اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز از برنامه‌های اصلی سازمان امور مالیاتی کشور است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار