کارنامه بهاری خودروسازان داخلی

کارنامه بهاری خودروسازان داخلی در حالی اعلام شد که طبق آن، شرکت‌های بخش خصوصی با کاهش تیراژ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو شدند.

کارنامه بهاری خودروسازان داخلی

به گزارش اخبار خودرو به نقل از دنیای اقتصاد ، براساس آمار اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان بخش خصوصی کشور در مجموع ۱۹ هزار و ۳۴۱ دستگاه انواع محصولات سواری را به تولید رسانده‌اند که در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته، ۳/ ۲۴ درصد کاهش تولید را تجربه کرده‌اند.

با توجه به آمار منتشر شده، خودروسازان خصوصی در بهار امسال، حدود یک دوازدهم از کل حجم تولید خودروهای سواری کشور را به خود اختصاص داده‌اند. اما آن طور که وزارت صنعت، معدن و تجارت در آمار خود اعلام کرده، بیشترین تیراژ در میان خودروسازان خصوصی به «مدیران خودرو» اختصاص یافته است.

این شرکت که تولیدکننده محصولات چری چین به‌شمار می‌رود، ۱۱ هزار و ۶۹۹ دستگاه محصول را در بهار امسال به تولید رسانده تا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲/ ۲۴ درصد افزایش تیراژ را به خود ببیند. از سوی دیگر، کرمان موتور که در حال حاضر محصولات سواری جک و لیفان را تولید می‌کند، تیراژی ۶ هزار و ۶۶۷ دستگاهی را از خود به جا گذاشته و این آمار سبب شده کرمانی‌ها در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته ۷/ ۴۹ درصد کاهش تولید را تجربه کنند.

در بین دیگر خودروسازان بخش خصوصی اما «گروه بهمن» که چندی پیش سهام آن واگذار شد، ۹۷۵ دستگاه در بهار امسال تولید داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهشی ۳/ ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد. در آمار اعلامی همچنین نام دو شرکت راین خودرو و دیار خودرو نیز به چشم می‌آید که هر دو آنها بهار امسال را بدون حتی یک دستگاه تولید، پشت سر گذاشته‌اند. هم راین خودرو و هم دیار خودرو، هر دو تولیدکننده محصولات چینی هستند.

کارنامه بهاری خودروسازان داخلی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار