سپرده‌گذاران موسسه ثامن مقابل بانک پارسیان تجمع کردند

عده‌ای از مشتریان موسسه اعتباری ثامن الحجج برای اعتراض به مشکل در برداشت سپرده‌هایشان مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان در تهران ...

سپرده‌گذاران موسسه ثامن مقابل بانک پارسیان تجمع کردند

عده‌ای از مشتریان موسسه اعتباری ثامن الحجج برای اعتراض به مشکل در برداشت سپرده‌هایشان مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان در تهران تجمع کردند.

سپرده‌گذاران موسسه اعتباری ثامن الحجج در ماه‌های گذشته مشکلاتی در دریافت وجه نقد از این موسسه داشتند و بیم ورشکستگی این موسسه به موج درخواست برداشت وجه دامن زد. سرانجام زمستان سال گذشته با موافقت بانک مرکزی و قوه قضاییه ایران، بانک پارسیان مسئول ساماندهی به سپرده‌های مشتریان ثامن الحجج شد.

بانک پارسیان اعلام کرده است که دارندگان سپرده‌‌های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان می‌توانند تا ۳۵ میلیون تومان از سپرده‌هایشان بردارند و پس از آن مابقی طلبشان ظرف یک سال پرداخت خواهد شد.

پس از آن قرار است به همین ترتیب صاحبان سپرده‌های تا ۲۰۰ و تا ۳۰۰ میلیون تومان طلبشان را پس بگیرند. اما تعیین تکلیف طلب صاحبان سپرده‌های بالاتر از آن با مزایده اموال موسسه ثامن انجام خواهد شد.

تجمعات سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج به بانک پارسیان رسید

مدیرعامل بانک پارسیان گفته است: "حدود ۹۷ هزار حساب باقی مانده که از مجموع آن ۴۰ هزار حساب تا ۱۰۰ میلیون تومان و حدود ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ حساب بالای ۱۰ میلیارد ریال است."

کندی در روند بازپرداخت سپرده‌ها باعث اعتراض مشتریان ثامن الحجج شده است.

موسسه ثامن الحجج از اواسط دهه ۱۳۸۰ به فعالیت‌های مالی و اعتباری گسترده پرداخت و چندین شعبه در ایران تاسیس کرد.

بانک مرکزی ایران فعالیت‌های موسسه ثامن الحجج را مانند چندین صندوق قرض الحسنه و موسسه مالی دیگر غیرمجاز می‌داند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار