تاسف نعمت زاده از عملکرد نظام بانکی/ خدمات سهم صنعت را بلعید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آماری که امروز از سیستم بانکی دریافت کرده ام تاسف بار است، گفت: تاسفانه سهم صنعت از پرداخت تسهیلات بانکی به شدت کاهش یافته است  و در مقابل، خدمات وام بیشتری گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا نعمت زاده در مراسم روز ملی صنعت با گلایه شدید از سیستم بانکی نسبت به پرداخت تسهیلات گفت: سهم صنعت از تسهیلات بانکی بر طبق آماری که امروز دریافت کرده ام به شدت کاهش یافته و در مقابل، سهم خدمات بالا رفته است این در شرایطی است که سال قبل صنعت، ۳۰ درصد تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سهم صنعت اکنون به ۲۵ درصد کاهش یافته و در مقابل، سهم خدمات به ۵۲ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: اکنون صنعت کشور به حمایت بسیار بالایی نیازمند است و امیدواریم بانکها بیش از گذشته بتوانند از این بخش حمایت کنند در عین حال دولت هم تلاش دارد تا از صنعت حمایت های لازم را به عمل آورد.

نعمت زاده تصریح کرد: ما نمی گوییم خدمات مهم نیست اما خدمات به تنهایی نمی تواند پیشران رشد باشد چرا که خدمات در صنعت و کشاورزی وابسته به تولید است اما اگر نظام بانکی به بخش تولید توجه نداشته باشد مشکلات دو چندان خواهد شد.

ادامه دارد...

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار