فرانسه قدرت پنجم اقتصادی دنیا شد

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شد فرانسه به قدرت پنجم اقتصاد جهان تبدیل شود.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شد فرانسه به قدرت پنجم اقتصاد جهان تبدیل شود.

به گزارش ایران جیب به نقل از اسپوتنیک، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شد فرانسه از نظر اقتصادی به قدرت پنجم جهان تبدیل شود.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شده که از ارزش پوند انگلیس در برابر یورو به شدت کاسته شود و همین امر باعث شده که فرانسه جای انگلیس را به عنوان اقتصاد پنجم جهان بگیرد.

براساس ارزیابی های صندوق بین المللی پول ‏در پایان سال ۲۰۱۵ ، تولید ناخالص داخلی، ارزش مجموع کالاها و خدمات‏ که طی یک دوره معین تولید می‌شود، در انگلیس در پایان این سال به یک هزار و ۸۶۴ میلیارد پوند رسید. در نتیجه اگر نرخ برابری پوند انگلیس با یورو را در حال حاضر یعنی بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در نظر بگیریم میزان تولید ناخالص داخلی این کشور به حدود دو هزار و ۱۷۲ میلیارد یورو می رسد. این در حالی است که میزان تولید ناخالص داخلی، فرانسه در همین سال به دو هزار و ۱۸۲ میلیارد یورو رسیده بود.

با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ارزش پوند انگلیس برابر یورو آنچنان کاهش یافته است که چنین کاهشی از سه سال پیش تاکنون سابقه نداشته است.

انگلیس در سال ۲۰۱۴ شش سال بعد از سقوط ارزش پوند برابر دیگر ارزهای معتبر جهان به علت بحران مالی سال ۲۰۰۸ ،از نظر تولید ناخالص داخلی گوی سبقت را از فرانسه گرفت و به قدرت پنجم جهان تبدیل شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار