X بستن تبلیغات
5. Fixed

درگذشت “مهدیه الهی قمشه ای”

بانو مهدیه الهی قمشه ای (محقق ادبیات عرفانی) که به دلیل مشکل تنفسی وعفونت ریه و بعد از یک دوره بستری شدن در بخش آی سی یوی بیمارستان آتیه به منزل منتقل شده بود؛ دقایقی پیش در سن 79 سالگی درگذشت.

مهدیه الهی قمشه ای

مهدیه الهی قمشه ای

افشین علا (شاعر و داماد بانو مهدیه الهی قمشه ای) ساعتی پیش درباره آخرین وضعیت این محقق ادبیات عرفانی گفته بود:ایشان به دلیل مشکل تنفسی و عفونت ریه، با اکسیژن و تجهیزات پزشکی ادامه حیات دارند ولی درمان دیگر فایده ای ندارد و حالشان روبه وخامت گذاشته است.

مهدیه الهی قمشه ای (متولد 1316 خورشیدی) از سن کودکی در خدمت پدر خود مهدی الهی قمشه ای، به شعر و ادب علاقه مند شده و شعر می خوانده است و با مثنوی الاطفال آشنا شده است. از اساتید وی علاوه بر پدر از:«جلال همایی»، «شهابی»، «صدرالدین محلاتی»، «دکتر شفق» و «محمدتقی جعفری» می توان نام برد. حسین الهی قمشه ای و مرتضی الهی قمشه ای نیز برادران ایشان هستند.

او به تحقیق در مثنوی مولوی و تحلیل و تفسیر ادبیات عرفانی و تطبیق آن ها با موضوعات قرآنی می پردازد و ابیات بسیار زیادی از مثنوی را از حفظ است، و خود هم طبع شعری و ذوق ادبی دارد.

مهدیه الهی قمشه ای ، فوت بانو مهدیه الهی قمشه ای

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار