خارج کردن مار یک و نیم متری از موتور یک خودرو!

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش نشانان همدان پس از دوساعت تلاش مستمر مار یک و نیم متری را که در موتور یک خودرو سواری پنهان شده بود، خارج کردند.

آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا بیاناتی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: ساعت 19 و 30 دقیقه روز جمعه 18 تیر ماه یکی از شهروندان در تماس باسامانه 125 اعلام کرد داخل موتور خودرو سواری خود مار مشاهده کرده است.

وی تصریح کرد: پس از دریافت این گزارش اکیپ امداد و نجات ایستگاه شماره 12 به همراه سه آتش نشان برای بررسی موضوع به محل اعلام شده در بلوار بعثت اعزام شدند.

بیاناتی افزود: آتش نشانان با حضور در محل و مشاهده یک حلقه مار که از قسمت پایین گلگیر وارد موتور خودروی دوشده بود، عملیات مهار و زنده گیری آن را آغاز کردند. 

مدیرعامل آتش نشانی همدان تصریح کرد: اگر چه موقعیت خاص قرار گرفتن مار داخل موتور خودرو و جابجایی سریع آن عملیات نجات را با کندی مواجه کرده بود اما آتش نشانان پس از تلاشی دو ساعته موفق شدند مار یک و نیم متری را مهار و از زنده گیری کنند و به ایستگاه خود بازگردند.

نجات مردی میانسال از درون چاه آب

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان در ادامه گفت: آتش نشانان ایستگاه شماره 15 همدان با حضور به موقع مرد میانسالی را که در منزل مسکونی خود به درون چاه آب سقوط کرده بود نجات دادند.

بیاناتی اظهار کرد: دروز گذشته و در ساعت 13و 30 دقیقه، در پی تماس های مردمی با سامانه 125 سقوط فردی به درون چاه آب به سازمان گزارش شد.

وی تصریح کرد: با در یافت این خبر بلافاصله دو اکیپ عملیاتی از ایستگاه های مرکزی و 15 به همراه پنج نفر آتش نشان به محل اعلام شده در رو ستای شورین اعزام شدند. 

بیاناتی ادامه داد: اکیپ امداد و نجات ایستگاه 15 که در مدت زمان هفت دقیقه خودرا به محل حادثه رسانده بودند پس از بررسی اولیه صحنه و مشاهده سقوط یک مرد حدود 50 ساله درون چاه آب ده متری بلافاصله عملیات نجات وی را آغاز کردند.

وی افزود: آتش نشانان در کمترین زمان ممکن با رعایت اصول ایمنی فرد حادثه دیده را که از ناحیه ستون فقرات و پا دچار آسیب دیدگی شده بود از داخل چاه خارج و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

بیاناتی گفت: با توجه به حضور به موقع و سرعت عمل آتش نشانان اکیپ اول در خارج کردن مصدوم از درون چاه و اعلام عدم نیاز به نیروی کمکی، اکیپ اعزامی از ایستگاه مرکزی پیش ازرسیدن به محل به ایستگاه بازگشتند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار