فولادگر: دولت با صاحبان حقوق‌های نجومی برخورد قاطع کند

به گزارش پارس نیوز،

 حمیدرضا فولادگر با اشاره به حقوق‌های نامتعارف برخی مدیران دولتی، اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، دریافت چنین حقوق‌هایی حمله به ارزش‌های عدالت اجتماعی،اعتماد عمومی مردم به نظام و ارزش قانونگرایی است که آنها را خدشه‌دار می‌کند.

وی افزود: وظیفه دولت است که در این میان با جدیت چنین مواردی را بررسی و با متخلفان برخورد کند. تاکنون نیز اصلاحاتی که در جابجایی این مدیران صورت گرفته قابل تقدیر است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: دریافت حقوق‌های نامتعارف باید هم از طریق دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی، قوه قضاییه پیگیری شده و هم دیوان محاسبات مجلس گزارش‌های نظارتی را هر چه سریعتر ارائه کنند تا این مسئله ریشه‌یابی و مشخص شود علت این موارد از کجا بوده است.

فولادگر ادامه داد: اینکه این دولت بگوید بخشی از دریافت حقوق‌های نجومی مربوط به دولت قبل بوده و بخواهد خود را مبرا کند که صحیح نیست؛ چرا که بخش زیادی از این تخلفات در همین دولت صورت گرفته است. هرچند مطلب اصلی و مهم در این میان،‌ حل کردن این مشکل است و اینکه به گردن دیگران بیندازیم اصلا درست نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: نکته مهم این است که موارد و تخلفاتی در این دولت صورت گرفته هرچند تعداشان نسبت به دست‌پاکان کم باشد ولی این مسائل باید ریشه یابی و علت اصلی شناسایی شود اما اینکه این دولت صورت مسئله را برای مبرا کردن دامن خود،‌ پاک کند صحیح نیست و بهتر است همین شیوه برخوردی که در پیش گرفته را ادامه دهد.

این نماینده در خاتمه گفت: لازم است دولت در این میان با متخلفان برخورد کند و اگر لازم است قوانین مربوطه اصلاح شود. همچنین دستگاه‌های قضایی و تقنینی و نظارتی نیز به کمک بیایند. ظاهرا طرحی در مجلس در دست اقدام است که برخی حقوق‌های غیرمتعارف و نجومی که ریشه در برخی قوانین داشته مورد بررسی قرار می‌گیرد لذا باید آن قوانین اصلاح شود و اگر هم خلا قانونی برای برخورد با این موارد وجود دارد توسط مجلس برطرف شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار