گریزمن - رونالدو؛ دوئل هفت ها برای توپ طلا

وبسایت رسمی برنامه نود – فینال یورو 2016 دوئلی میان آنتواین گریزمن، آقای گل مسابقات و سوپراستاری به نام کریستیانو رونالدو خواهد بود. دو شماره هفت که در یورو شروع خوبی نداشتند اما اوج گرفتند تا همان طور که در فینال لیگ قهرمانان مقابل هم قرار گرفتند در فینال یورو هم مقابل همدیگر صف ارایی کنند.

به گزارش وبسایت نود، گریزمن 25 ساله آقای گل مسابقات و ستاره تیم میزبان است. در حالی که همه روی پوگبا به عنوان ستاره اصلی فرانسه در یورو شرط می بستند اما گریزمن 25 ساله در کنار پایت نقشی کلیدی در رسیدن میزبان به فینال داشتند.

در نقطه مقابل رونالدو در کنار کاروالیو تنها بازماندگان تیم ملی پرتغال از فینال یورو 2004 و شکست در مقابل فرانسه هستند. کریستیانو در سن 31 سالگی به خوبی می داند که این شاید آخرین فرصتش برای قهرمانی در یورو باشد. رونالدو پس از گل تماشایی که در مقابل ولز در مرحله نیمه نهایی به ثمر رساند اظهار داشت:" یورو 2004 خیلی خاص بود. من 19 ساله بودم و اولین تورنمنت بزرگم را تجربه می کردم. حالا دوباره به فینال رسیدیم و امیدوارم که پیروز شویم. امیدوارم که این بار اگر اشک می ریزم اشک شوق باشد نه اشک تاسف."

گریزمن عملکرد فوق العاده ای در یوروی امسال داشته است. مهاجم اتلتیکو که دو سال پیش با حذف توسط آلمان در مرحله یک چهارم جام جهانی در زمین اشک ریخت، این بار نقشی کلیدی در حذف ژرمن ها از مسابقات داشت. او انگیزه زیادی دارد تا انتقام شکست در فینال لیگ قهرمانان را از رونالدو بگیرد.

گریزمن شروع خوبی در یورو نداشت اما در مقابل آلبانی که به عنوان نیمکت نشین به زمین آمد روند گلزنی خود را آغاز کرد. او در ابتدا توسط دشان در پست بال راست مورد استفاده قرار گرفت اما در بازی مقابل ایرلند در مرحله یک هشتم پشت ژیرو مورد استفاده قرار گرفت که در آن بازی دو گل در نیمه دوم به ثمر رساند. او در مقابل ایسلند هم در همین پست گلزنی کرد. پس از پیروزی فرانسه مقابل آلمان، اکیپ که در ابتدا پوگبا را ستاره فرانسه در یورو می دانست با تیتر " نسل گریزمن" از مهاجم اتلتیکو تمجید کرد.

گریزمن تبدیل به اولین بازیکن یورو از سال 1984 به بعد شد که در این مسابقات بیش از پنج گل به ثمر می رساند. بدین ترتیب رسانه های فرانسوی از او به عنوان یکی از گزینه های توپ طلای 2016 اسم می برند و حتی در نظرسنجی اکیپ، این بازیکن با 65 درصد آرا به عنوان بخت اصلی کسب این جایزه انتخاب شد.

در نقطه مقابل  رونالدو که مقابل ولز با گلی تماشایی تبدیل به آقای گل تاریخ یورو (برابر با پلاتینی) با 9 گل زده شد، در یوروی امسال هر چند که در بهترین سطحش نبوده اما با این وجود عملکرد خوبی داشته، سه گل زده و سه پاس گل داده است.

ناکامی مسی در کوپا آمه ریکا تبدیل به انگیزه مضاعفی برای رقیبش کریستیانو رونالدو شده است. ستاره پرتغالی رئال مادرید اگر یورو را ببرد به تمامی انتقادات در مورد ناکامی خود در قهرمانی در یورو پایان می بخشد و چهارمین توپ طلایش راقطعی می کند. در هر حال به نظر می رسد که دوئلی تمام عیار در پیش خواهد بود: GR7  در مقابل CR7

1140

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار