X بستن تبلیغات
5. Fixed

مسکن و شهرسازی به تعهدات خود در ساخت مدرسه عمل نکرد

رئیس آموزش و پرورش کاشمر از عدم اجرای تعهدات مسکن و شهرسازی در زمینه ساخت مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر این شهرستان انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، ایرج سعادتمند در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشمر با بیان اینکه آموزش و پرورش با چالش‌های بسیاری مواجه است، گفت: بخشی از این چالش‌ها بیرونی و برخی درونی است.

وی با اشاره به اینکه نظام‌های مختلفی که در آموش و پرورش اجرا شد مشکلات بسیاری را ایجاد کرد، افزود: برنامه‌ریزی‌های شتابزده سال‌های گذشته موجب شد امروز مشکلات بسیاری برای ما به وجود آید.

سعادتمند یکی از مشکلات برون سازمانی که به بخشی از آموزش و پرورش در بسیاری از شهرها لطمه جدی وارد کرده را موضوع مسکن مهر، عدم نظارت کافی و اجرا نشدن تعهدات انبوه‌سازان در این خصوص دانست و اظهار کرد: براساس گفته سخنگوی آموزش مجلس باید به‌ازای هر 200 واحد مسکن مهر یک فضای آموزشی ساخته و تحویل آموزش و پرورش داده می‌شد اما در حال حاضر 35 هزار مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر در کشور کم داریم.

وی با بیان اینکه در شهرستان کاشمر به دلیل اجرا نکردن تعهدات مسوولان مسکن مهر هم‌اکنون مدارسی هستند که 700 دانش‌آموز دارند، افزود: 5 تا 6 میلیون دانش‌آموز در کشور از حضور در مدارسی که کنار خانه‌شان باید باشد محروم هستند.

رئیس آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه طی دهه گذشته در شهرستان کاشمر علی‌رغم اینکه شاهد رشد قابل ملاحظه‌ای در مسکن مهر بوده‌ایم اما کوتاهی بسیار نابخشودنی در خصوص ساخت فضاهای آموزشی صورت گرفته است، اظهار کرد: حداقل دو سوم جمعیت کاشمر در پروژه‌های مسکن مهر ساکن هستند که برای هر خانواده 1.5 تا 2 دانش آموز را باید در نظر گرفت.

وی گفت: نه تنها مسکن مهر به تعهدات خود عمل نکرده بلکه متاسفانه برخی مواقع خبرهایی رسیده که فضاهای آموزشی در شهرستان به نوعی از دست رفته است.

سعادتمند افزود: با وجود اینکه چهار ماه است در داخل مسکن مهر 1008 واحدی برای احداث فضای آموزشی به دنبال مجوز زمین هستیم و یک‌بار هم مناقصه برگزار شد اما به دلیل عدم همکاری لازم مسکن و شهرسازی مناقصه باطل و بودجه مختص این پروژه از بین رفت.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص از سوی مسکن و شهرسازی کوتاهی بسیاری صورت گرفته است، تصریح کرد: بسیار زشت است که دانش‌آموزی به دلیل نبود فضای آموزشی چندین کیلومتر به مرکز شهر بیاید و در مدارسی که 700 دانش آموز در دو شیفت مشغول هستند به تحصیل بپردازد.

سعادتمند گفت: بالغ‌بر سه هزار و 200 واحد مسکن مهر در کاشمر ساخته شده که بر این اساس باید 16 واحد آموزشی احداث می‌شد.

رئیس آموزش و پرورش کاشمر با تأکید بر اینکه باید از حق آموزش و پرورش دفاع کنیم، افزود: با وجود اینکه قرار بوده مسکن و شهرسازی طرح تفصیلی را به ما بدهند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه جهت کاهش پیک جمعیت مجبور شده‌ایم برخی از خوابگاه‌ها را به مدرسه تبدیل کنیم، افزود: در یک سال 817 دانش‌آموز از شهرهای اطراف از جمله شهرهای بردسکن، کوهسرخ، خلیل‌آباد و مه‌ولات به جمعیت دانش‌آموزی شهرستان اضافه شده‌اند.

سعادتمند با اشاره به اینکه فضای امروز ملتهب و متاثر از عدم اجرای تعهدات انبوه‌سازان مسکن مهر است، گفت: علی‌رغم تمامی مشکلات طی دو سال گذشته 21 پروژه خیر ساز را در شهرستان شروع کردیم که از این تعداد 13 پروژه مربوط به مدارس است.


انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار