تجارت ایران و ویتنام گسترش می‌یابد

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،رئیس سازمان توسعه تجارت ایران که به منظور شرکت در دومین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ویتنام به این کشور سفر کرده بود، گفت: در این نشست بر گسترش روزافزون روابط تجاری تهران و هانوی تاکید شد.

ولی الله افخمی راد افزود: ضرورت برداشتن موانع موجود در مسیر تجارت ایران و ویتنام و وعده تسهیل تجارت برای تحقق هدف دو میلیارد دلاری تعیین شده از سوی روسای جمهور دو کشور از جمله موضوعات مورد تاکید از سوی مسئولان ویتنامی بود.
 
وی خاطرنشان کرد: سیستم بانکی ویتنام برای حل مشکل کارگزاری بین بانک‌های دو کشور علاقه‌مند است و این علاقه‌مندی از سوی وزیر کشاورزی ویتنام که رییس اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور نیز بود مورد تاکید قرار گرفت.
 
افخمی راد اظهار داشت: مسئولان ویتنامی در این نشست به تسهیل صدور ویزا برای تجار ایرانی به عنوان گامی در جهت افزایش حجم تجارت بین دو کشور تاکید داشتند و اعلام کردند این موضوع جزو کارهای مهمی است که با جدیت مورد پی‌گیری قرار خواهد گرفت.
 
به گفته افخمی راد بررسی چگونگی انعقاد توافق‌نامه تجارت ترجیحی بین ایران و ویتنام نیز از موضوع‌های مورد علاقه طرفین بود که در اجلاس کمیسیون مشترک به بحث گذاشته شد.
 
وی گفت: در روز پایانی اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ویتنام نیز یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‌های مسائل بانکی، موافقت‌نامه تجارت ترجیحی، تبادل کالا، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، تبادل هیئت‌های تجاری و... به امضا رسید.

بر این اساس پس از نخستین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و ویتنام در مهرماه سال 93، دومین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور 14 و 15 تیرماه سال جاری به ریاست ولی‌ا... افخمی راد رییس سازمان توسعه تجارت ایران و وزیر کشاورزی ویتنام در هانوی برگزار شد.

در سفر هیئت تجاری ایران به ویتنام هیئت ده نفرهای از بخش دولتی و خصوصی شامل شرکت‌های فعال در زمینه پتروشیمی، صنعت فرش ماشینی، صنعت ساختمان، خشکبار، صادرکنندگان قیر، بازرگانی دولتی و برخی مسئولان بانک مرکزی افخمی راد را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار