X بستن تبلیغات
5. Fixed

بیمه شخص ثالث، شرط سهمیه سوخت خودروهای گازسوز

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، از حدود دو ماه گذشته برنامه‌ای در راستای رفع اشکال و تمدید بیمه نامه شخص ثالث ناوگان عمومی گازسوز مبنی بر اینکه سهمیه سوخت آن‌ها قطع خواهد شد، در نظر گرفته شد که به واسطه سهمیه سوخت، ابهامات و ایرادات بیمه شخص ثالث ناوگان عمومی رفع شود.

در ابتدای امر اعلام شد، از اول خردادماه برای خودروهایی که بیمه شخص ثالث آن‌ها دچار نقصی باشد، در زمان سوخت‌گیری پیغامی مبنی بر هشدار بیمه در نازل سوخت اعلام خواهد شد که باید ظرف مدت یکماه اقدام به رفع مشکل بیمه شخص ثالث شود.

رفته رفته با نزدیکی به موعد مقرر این فرآیند دچار مشکل شد و اجرای آن به تعویق افتاد، تعویقی که مسئولان امر بر این باورند که بیمه مرکزی در ارائه اطلاعات تعلل کرده و اگر این سازمان اطلاعات را به موقع به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ارائه می‌کرد، فرآیند اعلام هشدار نقص پرونده بیمه شخص ثالث خودروهای ناوگان عمومی در زمان اعلام شده اجرایی می‌شد.


در میانه ماه رمضان رئیس ستاد حمل و نقل ناوگان عمومی از قطع سهمیه سوخت خودروهای مذکور بعد از عید فطر خبر داد که برخی بر این باور بودند چنین اتفاقی رخ نخواهد داد زیرا احتمال ارائه اطلاعات تا زمان اعلام شده از سوی بیمه مرکزی بعید است و این در حالی بود که بیمه مرکزی هیچگونه اطلاع رسانی در رابطه با اطلاعات نقص بیمه شخص ثالث ناوگان عمومی گازسوز ارائه نمی کرد.

با پیگیری‌های خبرنگار میزان، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد، خودروهای گازسوز ناوگان حمل و نقل عمومی که در پرونده بیمه شخص ثالث آن‌ها نقصی وجود داشته باشد سهمیه سوخت آن‌ها از اول مردادماه قطع خواهد شد.

در متن اطلاعیه این شرکت که در جایگاه های سوخت از روزجاری نصب شده، آمده است:

قابل توجه رانندگان ناواگان حمل و نفت و نقل نفت گاز سوز؛

رانندگان محترم کارت سوخت ناوگان نفت گازسوز چنانچه با پیغام "هشدار-بیمه" در کارت خوان مواجه شدند در اسرع وقت نسبت به دریافت یا رفع اشکال بیمه شخص ثالث خود اقدام نمایند در صورت بی توجهی در این موضوع از تاریخ 1 مرداد سال جاری با پیغام "خطا-بیمه" مواجه شده و تا رفع اشکال یا دریافت بیمه نامه معتبر کارت سوخت آنها شارژ نشده و قابل استفاده نخواهد بود.

به منظور خروج خودرو از لیست ناوگان فاقد بیمه، لازم است با در دست داشتن بیمه نامه شاخص شخص معتبر و مدارک شناسایی خودرو از تاریخ 26/4/95 به دفاتر پلیس +10مراجعه نمایند.

حال با این تفاسیر سوال اساسی که این میان وجود دارد آن است که بیمه مرکزی پرونده چند خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی گازسوز را بررسی کرده و از میان چه میزان دچار نقص در پرونده بیمه بوده اند، که حال شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در زمان سوخت گیری باید به آن‌ها پیغام هشدار ارائه کند.

از سوی دیگر جای سوال است که بیمه مرکزی یا دیگر نهادهای ناظر چه مواردی را به عنوان نقص در پرونده بیمه شخص ثالث خودروهای گازسوز ناوگان عمومی در نظر گرفته‌اند؟

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار