خسارت ۸۲۱ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اثرات سرمازدگی، بارش تگرگ و وقوع سیل بر محصولات استان افزود: کشاورزان استان خسارت سنگینی را در سال زراعی جاری متحمل شده‌اند و فقط عده‌ای که تحت پوشش بیمه بوده‌اند، می‌توانند کمک‌های بیمه ای در قبال تلفات سنگین خود دریافت کنند.

وی ادامه داد: بارش تگرگ و وقوع سیل و سایر حوادث به ۵۶ هزار و ۵۳۴ هکتار از اراضی زراعی استان حدود ۵۹۹ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال خسارت وارد کرد.

فتحی اضافه نمود: در اثر سرمازدگی و بارش تگرگ و جاری شدن سیل، ۴۹ هزار و ۲۸۵ هکتار از محصولات باغی استان نیز متحمل ۶۷۲ میلیارد و ۷۲۴ میلیون تومان خسارت شده اند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان خسارت وارده به قنوات، کانال، ابنیه و تاسیسات کشاورزی استان را در حدود ۸۵۵ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال و خسارت به بخش دام استان را ۳۰ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان باید طی نامه‌ای، میزان خسارات وارده را به سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کند، افزود: باید به صورت جدی پیگیر دریافت کمک‌های دولتی برای جبران بخشی از خسارت کشاورزان و دامداران آذربایجان شرقی باشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار