هزینه یک تریلیون دلاری آمریکا برای به‌روز کردن زرادخانه هسته‌ای

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از اسپوتنیک، درحالی که روسیه در مورد مدرن سازی تجهیزات هسته‌ای آمریکا ابراز نگرانی کرده است یک وکیل آمریکایی نیز با نگرانی‌های روسیه هم نظر است.

ایالات متحده قصد دارد تا در طی 30 سال پیش رو، بیش از یک تریلیون دلار برای به روز کردن زرادخانه هسته‌ای خود هزینه کند. این مدرن سازی شامل ارتقای دقت سلاح‌های هسته‌ای و وحشتناک تر از آن ساخت محصولات تطبیق پذیر است که امکان استفاده از سلاح‌های هسته‌ای را محتمل تر می سازد.

مسکو مرتبا به کاهش ساخت این سلاح‌ها اصرار می‌ورزد، درحالی که شاهد تجهیز و مدرن سازی صنایع و سلاح هسته‌ای آمریکاست. در واقع این امر نقض مفاد معاهده منع آزمایش و تکثیر سلاح‌های هسته‌ای محسوب می شود.

آدام اسمیت نماینده مجلس آمریکا بر این باور است که ایالات متحده باید روند مدرن سازی سلاح‌های هسته‌ای خود را کاهش دهد.

وی طی نشست کمیته خدمات نظامی کاخ سفید گفت: فکر می کنم ما باید سلاح‌های هسته‌ای کمتری خریداری کنیم.

اسمیت اظهار داشت: کنگره آمریکا زمانی که به سراغ سیاست‌های دفاعی می‌رود بسیار سطحی و کوته نظر است. ما آن پولی را که برخی می‌خواهند داشته باشند نداریم.

اسمیت این سخنان را طی مقاله‌ای که ماه گذشته در مجله «فارین پالیسی» نیز منتشر شد یا دآور شده بود.

او در این مقاله نوشت: با بیش از پنج هزار سلاح هسته‌ای ذخیره شده و آماده به شلیک، و هزاران سلاحی که کاملا بی مصرف هستند، ما نیروی هسته‌ای مازاد و اضافه‌ای در اختیار داریم که بی جهت انباشته و ذخیره شده‌اند.

یکی از طرفداران پروپا قرص افزایش سلاح‌های هسته‌ای در آمریکا، جان مک کین رئیس کمیته خدمات نظامی سنای این کشور است. وی در ماه مارس گفته بود که به دلیل «خصوصیات تهاجمی روس‌ها» افزایش ساخت و مدرن سازی این گونه سلاح‌ها کاملا ضروری است.

مک کین گفت: ما باید به روند مدرن سازی تجهیزات هسته‌ای خود ادامه دهیم و مطمئن باشیم که قدرت بازدارندگی هسته‌ای ناتو دائمی، بی نقص و کاملا آماده برای مقابله با دکترین هسته‌ای روس‌هاست که خواهان استفاده از سلاح هسته‌های هستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار