فلوجه؛ پایتخت اسلحه‌سازی داعش

یک روزنامه فرانسوی در گزارشی از تبدیل شهر فلوجه در طول دو سال و نیم از کنترل داعش بر آن به پایتخت اسلحه سازی این گروه تروریستی خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه لوفیگارو چاپ فرانسه، گروه تروریستی داعش تنها در شهر فلوجه ۱۴ کارگاه کوچک اسلحه‌سازی ایجاد کرده که برخی از آنها در خانه‌ها و برخی دیگر در نزدیکی مساجد و حتی داخل بیمارستان‌ها راه‌اندازی شده‌اند.

طبق سند به دست آمده از داعش، این گروه تروریستی در دسامبر ۲۰۱۵ با موفقیت ساخت سه موشک گراد و دو موشک فتح را آزمایش کرد. همچنین این گروه تروریستی از اواخر فوریه تا اوایل مارس ۲۰۱۶،‌ ۱۵ موشک فتح تولید کرد. داعش از سپتامبر ۲۰۱۵ تا مه ۲۰۱۶ حدود ۲۵۰۰ راکت یعنی به صورت میانگین روزانه ۱۰ راکت تولید کرده است.

لوفیگارو در ادامه این گزارش به نقل از سازمان پژوهش‌های مربوط به رقابت تسلیحاتی در آمریکا نوشت، ترکیه پایگاه مخفی صنعت اسلحه‌سازی داعش است،‌ شرکتی که داعش با واسطه از آن مواد اولیه خود را تهیه می‌کند در ترکیه قرار دارد،  همچنین داعش نیترات آمونیوم مورد نیاز خود را به واسطه شاخه خود در ترکیه از یک شرکت چینی خریداری می‌کند.

با این حال اسلحه‌سازی داعش تنها به فلوجه محدود نشده و شامل شهرهای تکریت، رمادی، جنوب بغداد و حتی کوبانی در سوریه نیز می‌شود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار