X بستن تبلیغات
5. Fixed

ارائه طرح تولید شاسی خودرو در گیلان

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی تولید شاسی خودرو با ظرفیت سالانه ۱۰ هزار دستگاه در استان خبر داد.

ارائه طرح تولید شاسی خودرو در گیلان

به گزارش اخبار خودرو به نقل از فارس ،کریم توکل‌نیا ظهر امروز در جریان بازدید از طرح‌های صنعتی این شهرستان با اشاره به اینکه ایجاد ۱۰۰ طرح صنعتی در گیلان شناسایی و احصاء شده است، گفت: کتاب مهم‌ترین طرح‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاران گیلان به منظور راهنمایی و جذب سرمایه‌گذاران در استان تدوین و منتشر شده است.

وی به ارائه طرح صنعتی تولید شاسی خودرو با ظرفیت سالانه ۱۰ هزار دستگاه در گیلان اشاره کرد و افزود: توسعه صنعت خودروسازی و کاربرد شاسی در صنعت خودروسازی دلیل ارائه طرح مذکور در استان است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه ایجاد طرح صنعتی تولید شاسی خودرو در شهر صنعتی رشت پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: وجود امکانات زیرساختی مناسب و نزدیکی به کارخانه‌های خودروسازی در استان‌های مجاور از ویژگی‌ها و مزایای شهر صنعتی رشت است.

توکل‌نیا شهر صنعتی رشت را دارای زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی، راه فرعی و فرودگاه خواند و خاطرنشان کرد: شهر صنعتی مذکور ۲۰ کیلومتر تا بندر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فاصله دارد.

وی به تامین مواد اولیه ورق‌های فولادی و قطعه‌های نیم ساخته فولادی برای تولید شاسی خودرو در داخل کشور اشاره کرد و گفت: امکان صادرات محصول مذکور به کشورهای حاشیه دریای خزر، خلیج فارس، آسیای میانه و افغانستان وجود دارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به ارائه طرح صنعتی تولید «نانوکامپوزیت زمینه پلیمری با پر کننده نانو ـ رس» در استان خاطرنشان کرد: سالانه سه هزار تن تولید محصول مذکور در گیلان پیش‌بینی شده است.

توکل‌نیا کاربرد روزافزون «تولید نانوکامپوزیت زمینه پلیمری با پر کننده نانو ـ رس» را در صنایع خودروسازی و صنایع دریایی عنوان کرد و یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی آستارا با توجه به نزدیکی به مبادی صادراتی و وارداتی برای تولید محصول مذکور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه پلیمر پلی پروپلین و پلی استایرن نانو ـ رس و همچنین دیگر مواد شیمیایی بهبوددهنده برای تولید «نانوکامپوزیت زمینه پلیمری با پر کننده نانو ـ رس» در داخل کشور موجود است، اظهار کرد: امکان صادرات محصول مذکور به کشورهای حاشیه دریای خزر، سوریه، بلاروس و ارمنستان وجود دارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین به ارائه طرح صنعتی تولید انواع بلبرینگ و رولبرینگ با ظرفیت سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن در استان اشاره کرد و افزود: توسعه صنعت خودروسازی و کاربرد بسیار محصول مذکور در صنعت خودروسازی دلیل ارائه طرح در گیلان است.

توکل‌نیا با بیان اینکه شهرک صنعتی فومن برای تولید انواع بلبرینگ و رولبرینگ در گیلان در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: نزدیکی به مرکز استان، نزدیکی به منطقه آزاد بندر انزلی، سهولت در صادرات و واردات مواد اولیه و نزدیکی به سازندگان خودرو در استان‌های مجاور دلیل ایجاد طرح مذکور در شهرک صنعتی فومن است.

وی شهرک صنعتی فومن را دارای زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و راه فرعی خواند و گفت: شهرک مذکور ۲۰ کیلومتر تا فرودگاه و ۵۰ کیلومتر تا بندر فاصله دارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تهیه مواد اولیه انواع لوله آلیاژی، انواع ساچمه و ورق آلیاژی در داخل کشور یادآور شد: طرح صنعتی تولید انواع بلبرینگ و رولبرینگ با هدف صادرات به کشورهای آسیایی، ترکیه، ارمنستان و آذربایجان ارائه شده است.

ارائه طرح تولید شاسی خودرو در گیلان

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار