سخنان نعمت‌زاده درباره تاثیر برجام بر سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در یک جدول/نرخ ارز 3500 تومان منطقی است/قرارداد با سیتروئن هنوز امضا نشده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت به تاثیر برجام بر سرمایه‌گذاری‌های صنعتی پرداخت و گفت: بعد از برجام 500 میلیون دلار سرمایه‌گذاری صنعتی ثبت شده است. صنعت از رشد منفی 10 و سرمایه‌گذاری منفی 22 درصد در آغاز کار دولت یازدهم به رشد مثبت 5.6 درصدی در سال 93 رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز، محمدرضا نعمت‌زاده در گفت‌وگویی که با روزنامه ایران انجام داده، گفته است: نرخ ارز 3500تومان منطقی است ودولت با تکیه بر آن می‌ تواند به سمت تک نرخی شدن ارز برود.

او معتقد است:وضعیت صنعت به‌زودی بسیار مثبت خواهد شد. دولت به خاطر کاهش نرخ تورم سیاست‌های انقباضی در زمینه تسهیلات و منابع مالی اتخاذ کرد.حال اگر ما می‌توانستیم یک مقدار گشاده دستی در زمینه تسهیلات به واحدهای صنعتی می‌داشتیم قطعاً شرایط بهتر از امروز بود. در سال 93 ما با رشد 5.6 درصد صنعت، 9درصدی معدن و 3درصد تجارت مواجه شدیم که از سه درصد کل رشد اقتصاد ملی 1.7 درصد ناشی از این سه بخشی است که عنوان شد.

اقتصادنیوز در ادامه به مهمترین محور اظهارات محمدرضا نعمت‌زاده پرداخته است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار