اخراج ۲ مقام روسی از آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده 17 ژوئن 2 مقام روسی را اخراج کرده است. اخراج این 2 مقام روسی در پاسخ به حمله یک مامور پلیس روسیه به یک دیپلمات آمریکایی در اوایل ماه ژوئن بوده است.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران تاکید کرد: 17 ژوئن ما 2 مقام روسی را از آمریکا اخراج کردیم که این اقدام در پاسخ به این حمله بوده است.

وی از ارائه جزییات بیشتر در این خصوص خودداری کرده است. کربی در نخستین واکنش رسمی به حادثه 6 ژوئن اظهارات متناقضی را با آنچه وزارت خارجه روسیه اعلام کرده، بیان نموده است. وزارت خارجه روسیه پیش از این اعلام کرده است که این مامور پلیس روسی برای حفاظت از سفارت آمریکا تلاش می کرده و سعی داشته است تا اسناد شناسایی این فرد را مورد بازرسی قرار دهد.

کربی تصریح کرد: 6 ژوئن یک دیپلمات آمریکایی که خود را معرفی کرده ، مطابق با پروتکل های سفارت قصد ورود به سفارت آمریکا را داشته است که مورد حمله یک مامور پلیس روسیه قرار می گیرد.

وی افزود: ادعای مامور پلیس روسیه که گفته است قصد دفاع و حفاظت از سفارت را در برابر ورود یک فرد ناشناس داشته، کاملا نادرست است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز پیش از این گفته است: مامور پلیس روسیه قصد داشته است تا اسناد شناسایی این فرد را بازرسی کند تا مطمئن شود تهدیدی سفارت آمریکا را به خطر نمی اندازد.

روز پنجشنبه نیز کربی گفت: جان کری وزیر خارجه آمریکا روز 7 ژوئن این مساله را با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه مطرح کرده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار