کشف قریب 100 تن برنج قاچاق در استان یزد

مأموران انتظامی استان یزد با کنترل و نظارت شبانه‌روزی بر محورهای مواصلاتی استان موفق به کشف قریب 100 تن برنج قاچاق بعضاً دارای اسناد گمرکی دست‌نویس شدند.

به گزارش ایسنا- سرهنگ «حسین ثقفی» فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر در خصوص کشف 48 تن برنج قاچاق در این شهرستان، گفت: مأموران پلیس آگاهی اشکذر در راستای تأمین امنیت محورهای مواصلاتی استان در جریان کنترل خودروهای عبوری، موفق به کشف و ضبط 48 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش ریالی دو میلیارد و 800 میلیون ریال شدند.

وی خاطرنشان کرد: قاچاقچیان به‌وسیله دو دستگاه تریلر کشنده اسکانیا از جنوب کشور قصد انتقال این محموله قاچاق با اسناد گمرکی دست‌نویس به تهران را داشتند که توسط نیروهای فرماندهی انتظامی استان یزد دستگیر شدند.

ثقفی با اشاره به توقیف خودروها و دستگیری دو متهم این پرونده، اظهار کرد: متهمان به همراه محموله کشف شده به مقام‌های قانونی معرفی شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به ضرورت جذب مشارکت‌های عمومی به‌منظور مبارزه با انواع قاچاق در استان،‌ گفت: کنترل دقیق جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان از اولویت‌های جدی فرماندهی انتظامی یزد در راستای مبارزه با انواع قاچاق کالا و ارز است.

سرهنگ «علی فاتحی» سرپرست پلیس آگاهی استان یزد نیز از توقیف دو دستگاه تریلی کشنده ولوو و کشف 46 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال توسط مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس خبر داد.

به گفته‌ی وی، مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان دیروز پس از توقف و بازرسی این خودروها در محور کمربندی غربی یزد، موفق به کشف این محوله و دستگیری متهمان شدند.

فاتحی یادآور شد: متهمان پس از بارگیری این محموله  بدون مجوز گمرکی از شرق کشور قصد انتقال به تبریز را داشتند که توسط مأموران پلیس آگاهی استان یزد دستگیر و به سازمان تعزیرات معرفی شدند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار