X بستن تبلیغات
5. Fixed

تنها فیلمی که کیارستمی خودش نداشت/ پوراحمد: می توانیم به دنیا فخر بفروشیم

عباس کیارستمی سه هفته پیش به تماشای فیلم «راه حل» که سال ها پیش ساخته بود، نشست.

تنها فیلمی که کیارستمی خودش نداشت/ پوراحمد: می توانیم به دنیا فخر بفروشیمبه گزارش خبرداغ به نقل از خبرآنلاین، روز گذشته در کافه الیت شهر پاریس با حضور کیومرث پور احمد، رسول صدرعاملی و احمد کیارستمی مراسم یادبودی برای عباس کیارستمی برگزار شد که در بخشی از این مراسم فیلم «راه حل» به کارگردانی این هنرمند نمایش داده شد.در این مراسم رسول صدرعاملی و کیومرث پوراحمد به بیان خاطراتی از عباس کیارستمی پرداختند.

کیومرث پوراحمد گفت:«ایران را پیش از این با سه «c» می شناختند. کارپت، کاویار و کت. carpet(فرش) که چینی ها نوع چینی آن را تولید کردند و از چشم افتاده است. Caviar (خاویار) که برای آن طرف شد و در ایران گیر نمی آید. Cat (گربه) هم که در خیابان های ایران ریخته است. اما الان در دنیا سینمای روشنفکری ایران را با کیارستمی می شناسند و ما می توانیم به دنیا با کیارستمی فخر بفروشیم.»

در ادامه دو فیلم «راه حل یک» به کارگردانی عباس کیارستمی و «سیاه و سفید» ساخته سهراب شهید ثالث نمایش داده شدند. آران جاویدانی درباره دلیل انتخاب این دو فیلم برای نمایش در مراسم یادبود کیارستمی گفت: «طی یک اتفاق در فرودین ماه زمانی که ایران بودم، بهمن کیارستمی را مقابل بیمارستان جم دیدم و برایش از کاری که آن روزها در راستای تبدیل برخی از فیلم های کانون انجام می دادیم توضیح دادم. بهمن گفت پدرم فیلم «راه حل» را ندارد و خیلی دوست دارد دوباره آن را ببیند.»

او ادامه داد: «فردای آن روز فیلم را گرفتم و برایش بردم. دو سه هفته پیش کیارستمی همراه بهمن به تماشای این فیلم نشسته بودند و به همین دلیل نسخه ای از آن را به این جا آوردم تا با هم تماشا کنیم.»

«راه حل» قرار بود يك مجموعه پنج تايي راه حل يك ، دو ، سه ، چهار و پنج باشد اما تنها امکان ساخت اولین راه حل فراهم شد و این فیلم کمتر دیده شده است.

در این مراسم فیلم «سیاه و سفید» هم که عباس کیارستمی طراح پوستر آن بود نمایش داده شد تا حاضران با بعد هنری دیگری از این هنرمند آشنا شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار