آغاز تحقیقات درباره فساد مالی نتانیاهو

به گزارش فرهنگ نیوز؛ جروزالم پست روز گذشته (جمعه) به نقل از کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که پرونده تحقیق درباره اتهام های وارده به نتانیاهو در زمینه پولشویی آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، در پرونده مذکور که به سال 2009 مربوط می شود، نتانیاهو یا یکی از اعضای خانواده اش مبلغ هنگفتی پول را که به هیچ یک از کمپین های سیاسی مربوط نمی شود، دریافت کرده است.

جروزالم پست افزود: این افشاگری جدید چند روز پس از آن صورت می گیرد که کانال 2 تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که تحقیق و بازجویی از نتانیاهو بر اساس ادعاهای مربوط به دریافت پول از تجار خارجی در دوره نخست وزیری اش آغاز شده است.

بر اساس گزارش کانال 2، تحقیقات مذکور در داخل سرزمین های اشغالی آغاز شده و مقام های مربوطه در حال استعلام از منابع خارجی نیز هستند.

در ماه ژوئن (خرداد)، دفتر نتانیاهو ادعاهای یک میلیاردر فرانسوی به نام آرنو ممران را درباره انتقال گزارش نشده مقادیر هنگفتی پول به کمپین انتخاباتی وی در سال 2009 رد کرد.

در این بیانیه، اظهارات ممران دروغ خوانده و تصریح شده که نتانیاهو از ممران هیچ پولی برای تامین مالی کمپین انتخاباتی اش دریافت نکرده است.

هرچند، دفتر نتانیاهو اذعان کرد که در سال 2001 مبلغ 40 هزار دلار از ممران برای پیشبرد 'مسائل عمومی'، دریافت شده، اما نتانیاهو در آن زمان فقط یک 'شهروند معمولی' بود.

بنیامین نتانیاهو از سال 2009 نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار