خودروها، مکانی امن برای حضور مارها است

معاون عملیات آتش‌نشانی زنجان تاکید کرد: خانواده‌ها در زمان حضور در تفرجگاه‌ها نکات ایمنی را رعایت کنند زیرا خودروها و سایه آن‌ها مکانی امن برای حضور مارهای سمی هستند.

جلال زوار در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا در خصوص برخی خبرهای منتشر شده مبنی در به دام انداخته شدن چند مار سمی در خانه‌ها و یا خودروها، گفت: در سال‌های گذشته نیز شاهد تکرار این موارد بوده‌ایم زیرا با گرم شدن هوا و حضور مردم در تفرجگاه‌ها و رعایت نشدن نکات ایمنی، مارها به داخل شهر و خانه‌ها وارد می‌شوند.

وی افزود: مارها به دنبال سایه هستند و هنگامی‌ که خودرو با درهای باز در دامنه طبیعت پارک می‌شود، مارها به داخل خودرو رفته و سپس امکان دارد که به داخل خانه‌ها نیز راه یابند.

زوار با بیان اینکه مارهای به دام انداخته شده در طبیعت رها می‌شوند، خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با رعایت نکات ایمنی هنگام حضور در تفرج‌گاه‌ها از بروز این مشکلات جلوگیری کنند، لذا لازم است در این مواقع خودرو خود را در علف‌زار و یا زیر درخت و در سایه پارک نکنند.

وی همچنین در خصوص تعطیلات و مشکلات احتمالی آن، اظهار کرد: با وجود اینکه در چند روز گذشته شاهد حضور گسترده گردشگران بودیم ولی با رعایت نکات ایمنی هیچ‌گونه مشکلی در زنجان به وجود نیامد.


انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار