برگزاری مانور جنگی چینی‌ها در دریای چین جنوبی

وزیر دفاع چین امروز (شنبه) اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور یک مانور جنگی در نزدیکی استان جزیره‌ای هاینان و جزایر پاراسل در دریای چین جنوبی برگزار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مانور جنگی در آستانه تشکیل دادگاه بین‌المللی لاهه درخصوص شکایت فیلیپین از چین برگزار شد که در آن فیلیپین مدعی شده چین چندین جزیره را در دریای چین جنوبی به صورت غیرقانونی تصاحب کرده است.

براساس بیانیه‌ای که از سوی وزارت دفاع چین صادر شد ناوگان دریایی شمالی، شرقی و جنوبی چین که در رزمایش روز جمعه شرکت کرده بودند بر روی موضوعاتی همچون کنترل هوایی، عملیات سطحی و جنگ‌های زیردریایی مانور دادند.

چین مدعی تصاحب تمامی دریای چین جنوبی است و این ادعا شامل قسمت‌هایی که هم مرز با کشورهایی همچون برونئی، مالزی، فیلیپین، تایوان و ویتنام است هم می‌شود.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات چین چندین بار اعلام کرده‌اند که آن‌ها اهمیتی به تصمیمات "الزام آوری" که توسط دادگاه‌های بین‌المللی اتخاذ می‌شود، نمی‌دهند.

بنابر تحلیلی که خبرگزاری شینهوا امروز منتشر کرد، چین پایبند به حل این موضوعات برپایه‌ رایزنی و گفت‌وگو با طرف‌های ذی نفع در این موضوع است و این سیاست چین بوده و هرگز تغییر نخواهد کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار