واکنش کوثری به ادعای مرکل درباره فعالیت موشکی ایران

رئیس کمیته دفاعی مجلس نهم گفت: فعالیت موشکی ایران متعارف است، نه خاص؛ این نوع فعالیت کاملا دفاعی است.

خبرگزاری تسنیم: محمد کوثری رئیس کمیته دفاعی مجلس نهم با اشاره به اظهارات اخیر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان درباره ادعای مغایریت فعالیت‌های موشکی ایران با قطعنامه سازمان ملل، گفت: متاسفانه خانم مرکل به جای احترام به استقلال کشور و مردمش سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا را دنبال می‌کند که این اقدام شایسته مردم آلمان نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های موشکی ایران مغایر با قطعنامه 2231 نیست، گفت: قطعنامه 2231 ایران را از ساخت و طراحی موشک با کلاهک اتمی منع کرده، در حالی که ما از اساس بمب‌های اتمی را قبول نداشته و نداریم و بر همین اساس نیازی نمی‌بینیم که موشک‌هایی که قابلیت‌شان حمل کلاهک اتمی است را طراحی کنیم.

کوثری گفت: فعالیت موشکی ایران متعارف است، نه خاص؛ این نوع فعالیت کاملا دفاعی است و برای دفاع از موقعیت سرزمینی و جغرافیایی کشور در مقابل هر نوع تهدید طراحی شده است؛ ما قصد تجاوز به هیچ کشور را نداریم، اما بارها گفته‌ایم که از هر مبد‌ای که تهدید شویم آنجا را با خاک یکسان خواهیم کرد که این راهبرد نیز یک راهبرد دفاعی است که حقش را برای خودمان محفوظ دانسته‌ایم.

نماینده سابق مردم تهران گفت: اگر خانم مرکل نگران احتمال ساخت یک موشک ایرانی با قابلیت حمل کلاهک اتمی است، بهتر است نگران این واقعیت باشد که 200 تا 250 کلاهک اتمی رژیم‌صهیونیستی منطقه را تهدید می‌کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار