X بستن تبلیغات
5. Fixed

خاموشی آسانسورها در تویوتا برای صرفه جویی!

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، دمای دستگاههای تهویه مطبوع هم در بحبوحه نگرانیها نسبت به ضعف اقتصاد جهانی و صعود ارزش ین که به درآمدهای تویوتا ضربه خواهد زد، تنظیم شده اند.

تویوتا اعلام کرد این اقدام کمک خواهد کرد شرکت چابک بماند. این خودروساز ژاپنی در دوران بحران مالی سال 2008 هم اقدامات مشابهی را بکار بسته بود اما اعلام نکرده از اقدامات اخیرش چه میزان صرفه جویی خواهد داشت.

سخنگوی تویوتا به شبکه خبری بی بی سی گفت: این سیاستها جدید نیستند. وی گفت: هدف اصلی از توقف فعالیت آسانسورها بالا بردن آگاهی کارمندان و یادآوری تعهدی است که نسبت به تویوتا برای افزایش رقابت پذیری این شرکت و کاهش اتلاف دارند. از سوی دیگر این اقدامات به همراه استفاده از چراغهای LED به حفظ محیط زیست کمک خواهد کرد. حفظ محیط زیست همواره یکی از ارزشهای تویوتا بوده است.

تویوتا پس از اینکه شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن برنامه تدابیر محرک مالی را برای تحرک بخشیدن به اقتصاد راکد این کشور اجرا کرد و ارزش ین ضعیف شد، سه سال متوالی سود بالا گزارش کرد. ضعیف شدن ین رقابت پذیری صادرکنندگان ژاپنی را بالا برد زیرا ارز ضعیفتر محصولاتی مانند خودرو را برای خریداران خارجی ارزانتر می کند.

تویوتا در سال مالی منتهی به مارس سال 2016، درآمد 2.3 تریلیون ین (23 میلیارد دلار) را گزارش کرد اما هشدار داده است امسال با کاهش سود روبرو خواهد شد.

ارزش ین پس از رای ماه گذشته انگلیس برای خروج از عضویت اتحادیه اروپا که تقاضای سرمایه گذاران برای این ارز به عنوان دارایی امن را افزایش داد، رشد چشمگیری داشته است.

ارز ژاپن در حال حاضر نزدیک به بالاترین سطح در بیش از دو سال گذشته معامله می شود و نرخ برابری آن در برابر دلار آمریکا به حدود 101 ین رسیده است.

پیش بینیهای تویوتا برای سال مالی جاری بر مبنای نرخ 105 ین در برابر هر دلار بوده است. اگر صعود ارزش ین ادامه پیدا کند، ارزش درآمدهای خارجی تویوتا زمانی که به ین تبدیل شود، به میزان قابل توجهی کمتر خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار