جست و جوی مقر مرکزی فولکس واگن برای یافتن بمب

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، به گفته مقامات شهر وولفسبورگ، کارگران ساخت و ساز ماه گذشته در چهار نقطه از کارخانه بزرگ فولکس واگن در وولفسبورگ قطعات فلزی پیدا کرده بودند.

اگر جست‌وجوی کارشناسان مواد منفجره ایالت ساکسونی سفلی به یافتن بمبهای عمل نکرده منتهی شود، مقامات روز یکشنبه افراد حاضر در منطقه ساندکمپ کارخانه فولکس واگن را که به حدود 700 نفر می رسند تخلیه خواهند کرد.

بسیاری از بمبهای عمل نکرده زمان جنگ جهانی دوم طی سالیان اخیر در محل کارخانه فولکس واگن کشف شده اند اما فناوری پیشرفته کشف و خنثی کردن آنها را آسان‌تر کرده است.

کارخانه خودروسازی وولفسبورگ فولکس واگن در شهر کوچکی که حدود 125 هزار نفر جمعیت دارد، حدود 60 هزار نفر را بکار گرفته است. این کارخانه که مساحت آن سه برابر موناکو است، سال گذشته 815 هزار خودرو تولید کرد.

سخنگوی فولکس واگن احتمال تاثیر تخلیه کارکنان بر تولید را کم اهمیت شمرد و گفت: فولکس واگن معمولا روزهای یکشنبه شیفت تولید ندارد و فعالیتهای کارخانه از زمانی که کارکنان به تعطیلات تابستانی سه هفته ای رفته اند، کمتر شده است.

بر اساس گزارش رویترز، کارخانه وولفسبورگ در زمانهای اوج تولید 3800 خودروی گلف، تیگوان و توران در روز تولید می کند.

این کارخانه در زمان رژیم نازی در سال 1938 ساخته شد تا خودروهای سفارش آدولف هیلتر را مونتاژ کند. اما به جای اینکه خودروهای سواری تولید کند در زمان جنگ جهانی دوم به کارخانه تولید خودروهای نظامی شبیه جیپ و همچنین تولید قطعات هواپیما و تعمیر هواپیماهای جنگی که در آتش هوایی نیروهای متفین آسیب دیده بودند تبدیل شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار