چهار فینال تیم ملی فرانسه در چهار قاب

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی فرانسه برای پنجمین بار در فینال یک تورنمنت بزرگ بازی می کند. از چهار بار قبلی، میزبان یورو 2016 سه قهرمانی عایدش شده است.

به گزارش وبسایت نود، تیم ملی فرانسه در دو یوروی 1984 و 2000 به فینال رسید و قهرمان شد. انها از دو فینال جام جهانی خود هم یک شکست و یک پیروزی نصیبشان شده است. چهار قاب از چهار فینال از نظرتان می گذرد.

یورو 1984
تیم ملی فرانسه به رهبری پلاتینی فاتح یورو شد. آنها در فینال اسپانیا را با نتیجه دو بر صفر شکست دادند که میشل پلاتینی گل اول را به ثمر رساند و بلونه در دقیقه 90 گل بعدی. فرانسه در ان سال میزبان مسابقات بود.

جام جهانی 1998
فرانسه که مثل یوروی امسال میزبان جام جهانی بود در فینال توانست که برزیل قدرتمند را با نتیجه سه بر صفر در هم بکوبد و با اقتدار قهرمان مسابقات شود.

یورو 2000
در حالی که ایتالیایی ها خود را برای جشن قهرمانی آماده می کردند ویلتورد در آخرین ثانیه ها رویایشان را بر باد داد تا نتیجه یک بر یک شود و کار به وقت های اضافه کشیده شود. ترزگه تیر خلاص را به تیم دینوزوف زد. دشان که به عنوان سرمربی در فینال یکشنبه حضور دارد در آن بازی کاپیتان خروس ها بود.

جام جهانی 2006
فرانسه از نظر مهره و کیفیت نسبت به دو فینال قبلی خود افت کرده بود اما زیدان که آخرین بازیهای دوران فوتبالش را تجربه می کرد هنرمندانه تیمش را به فینال رساند هر چند که ایتالیا انتقام سال 2000 را گرفت و در ضربات پنالتی قهرمان شد.

1140

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار