X بستن تبلیغات
5. Fixed

دانش آموزان منطقه 7 سفیران ترافیک می شوند

شهردار منطقه7 گفت: دانش آموزان مدارس ابتدايي دخترانه و پسرانه منطقه با هدف تربیت و پرورش سفيران خط سفيد در طول تابستان آموزش ترافيكي می بینند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) :  دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: همراه با  برنامه هاي تابستاني مدارس ابتدايي،کلاس های آموزشی ویژه با هدف آموزش و انتخاب سفيران خط سفيد برگزار می شود.
وی تصریح کرد: این كلاسهاي آموزشي در 6 پايگاه تابستاني آموزش و پرورش  سطح منطقه اجرا می شود و 2 روز در هفته  و به مدت 2 ماه در طول تابستان ادامه خواهد داشت.
شهردار منطقه 7 اظهار داشت: در این طرح سعی می شود که بيشترين اثر را بر روي کودکان به عنوان تأثيرپذيرترين مخاطبان که حاميان امروز اصلاح و بهبود رفتارهاي ترافيکي و مجريان فرداي اين رفتارهاي صحيح ترافيکي محسوب مي‌شوند، بر جاي بگذارد.
به گفته وی موضوع ترافيک و رفتارهاي ترافيکي يکي از اصلي ترين شاخصه‌هاي توسعه جوامع در جهان امروز محسوب مي‌شود و آموزش مسائل ترافيکي به دانش‌آموزان به عنوان اقدامي شاخص، از ماندگارترين و مؤثرترين روش‌هاي آموزشي به لحاظ ساختاري و محتوايي براي گروه مخاطبان کودک که فراگيري بالايي دارند، محسوب می شود.
طلوعی با تاکید بر اعطا گواهینامه آموزش ترافیکی به شرکت کنندگان در دوره های مذکور، خاطرنشان کرد: پروژه خط سفید به‌عنوان زبان هدایت ترافیکی است که به‌منظور کاهش ترافیک و آلودگی هوا مجموعه اقداماتی را برای ارتقاء فرهنگ نظم، انضباط و قانون‌گرایی را به اجرا در می‌آورد.
وی یادآور شد: طرح "آسمان آبی و زمین پاک "یکی از موضوعاتی است که مدیریت شهری آن را به‌منظور کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوای پایتخت دنبال می‌کند و پروژه خط سفید از جمله گام های اجرایی در تحقق این رویکرد است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار