دریافت حقوق‌های نجومی بی‌ضابطه توسط عده‌ای مست و مسخِ فرهنگ اشرافی‌گری ظلم به مردم است/ مجلس در این‌باره هیچ گونه مماشاتی نخواهد داشت

سید جواد ساداتی‌نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با انتقاد شدید از دست‌اندازی و چپاول اموال عمومی به دست عده‌ای که با مردم و فرهنگ انقلابی و اسلامی بیگانه هستند، اظهار داشت: سخنان چند روز گذشته مقام معظم رهبری اتمام حجتی جدی برای برخورد قاطعِ انقلابی و بی‌ملاحظه با دارندگان فیش‌های حقوقی نجومی نامشروع و غیر قانونی است.

وی افزود: نمایندگان مجلس که از نزدیک شاهد مشکلات و تنگناهای اقتصادی مردم هستند، به سادگی از کنار این مساله متاثر کننده که قلب مردم را جریحه دار کرده نخواهند گذشت.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان صریح و بی‌پرده رهبر معظم انقلاب در خصوص مقابله قاطع با پدیده مذموم دریافت‌های نامشروع، تحقق این موضوع مهم را مشروط و منوط به عزم جدی و کنار گذاشتن برخی ملاحظات توسط دولت و همکاری نزدیک و مستمر قوای قضاییه و مقننه دانست.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر برکناری و مجازات قانون شکنان و بازگردانده شدن اموال دریافت شده، عنوان کرد: دریافت حقوق‌های نجومی بی‌ضابطه و غیر قانونی توسط عده‌ای دنیاطلب،‌ مست و مسخِ فرهنگ اشرافی‌گری ظلم آشکار و غیر قابل بخشش به نظام اسلامی و مردم است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و نارضایتی مردم از رکود حاکم، شرایط نامطلوب کسب و کار، بیکاری جوانان و مشکلات آنان برای ازدواج و تشکیل خانواده، یادآور شد: سوء استفاده عده‌ای از منابع عمومی و غارت بیت‌المال در شرایط فعلی کشور، عامل متزلزل شدن و کاهش اعتماد عمومی مردم نسبت به نظام است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گناه کسانی را که در وضعیت موجود کشور و اوضاع معیشتی مردم، دریافت‌های نجومی و نامشروع و غیر قانونی داشته‌اند را سنگین و نابخشودنی عنوان کرد .

ساداتی‌‌نژاد با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی جوانان کشور در هشت سال جنگ تحمیلی و یادآوری موارد متعددِ استنکاف مسؤولان انقلابی و رزمندگان از دریافت حداقل حقوق و خیل عظیم درخواست‌های آنان برای کاهش حقوق ناچیزشان، خاطرنشان کرد: اقدام عده‌ای دنیاطلب و اشرافی به مقرر کردن حقوق و مزایای نجومی و بی‌سابقه برای خود در شرایطی که کشور کشور و ملت در جبهه اقتصادی در حال نبرد هستند مصداق بارز خیانت به کشور، نظام، انقلاب اسلامی و نیز مردم است.

وی با تاکید براینکه مجلس شورای اسلامی در راستای اجرای وظایف قانونی خود، در این خصوص هیچ گونه مماشات و ملاحظه‌ای نخواهد داشت، ادامه داد: مجلس در راستای تحقق دستور قاطع مقام معظم رهبری و مطالبه بحق مردم انقلابی برای برکناری و مجازات قانون‌شکنان، سوءاستفاده کنندگان و بازگرداندن دریافتی‌های نجومی نامشروع و غیرقانونی و عدم به کارگیری مجدد این افراد در مناصب دیگر، از اختیارات قانونی و قدرت نظارتی خود حداکثر استفاده را خواهد کرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در خاتمه رسوخ و نفوذ فرهنگِ مصرف‌گرایی، تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری را عامل اصلی این مسائل و وقایع تاسف‌آور دانست و اظهار داشت: مقابله جدی با این فرهنگ از طریق ترویج فرهنگ ناب اسلامی و انقلابی که ترجمان آن در شیوه زندگی مقام معظم رهبری ملموس و مشهود است، عامل جلوگیری از فراگیر شدن این فرهنگ منحط در بین مسؤولان است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/K25WV

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار