دولت بجای ارتباط با قدرتها، برای حل مشکلات داخلی مانند «حقوق‌های نجومی» تلاش کند

سیدمرتضی حسنی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به انتشار فیش‌های نجومی برخی مدیران دولتی، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند مهم‌ترین ضرر این اتفاقات، بی‌اعتمادی مردم به مسئولین است و اینکه خدای‌نکرده اگر ما نتوانیم جلوی چنین اتفاقاتی را بگیریم به قول حضرت امام(ره) آن روز اسلام سیلی خواهد خورد.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه‌ اخیر رئیس‌جمهور در رابطه با موضوع حقوق‌های نجومی، ادامه داد: ما این بیانیه و اینکه آقای روحانی گفته با کسی عقد اخوت نبسته‌است را، به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم همان‌طور که گفته شده بتواند با اصلاح ساختارهای فاسد، این‌گونه موارد را ریشه‌کن کند، ما نیز اعلام می‌کنیم که در این راه از هیچ حمایت و کمکی به دولت دریغ نمی‌کنیم و هرجا که دولت اقدام به حل مشکلات اساسی کشور کند و عمل انقلابی انجام دهد می‌تواند روی کمک‌های دانشجویان هم حساب کند.

حسنی تصریح کرد: متأسفانه بیانیه‌ رئیس‌جمهور نقاط منفی‌ هم داشت. همان‌طور که خود رئیس‌جمهور گفته بود مسئولین هر سه قوه از این امر مهم غفلت کرده بودند حالا در این بیانیه به‌جای تأکید بر عذرخواهی از مردم برای غفلت‌های صورت گرفته، باز هم تمام مشکلات متوجه دولت قبل شده بود. رئیس‌جمهور همان‌طور که از رسانه‌ها می‌خواهد که بدون غرض‌ورزی‌های سیاسی انتقاد کنند، خودش نیز نباید مسائل مهم کشور را با منافع سیاسی خود آلوده کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: اما آن چیزی که مهم است این است که برای مبارزه با یک معضل ابتدا باید از اطراف خود شروع کرد و امیدواریم دولت نیز در ابتدا برخورد با فساد را از درون خودش آغاز کند. به‌خصوص ما از رئیس‌جمهور می‌خواهیم که شبهات و مسائل مربوط به برادرش حسین فریدون را بدون هیچ ملاحظه‌ای بررسی کرده و به مردم گزارش دهد.

حسنی یادآور شد: دولت باید مسئله‌ شفافیت را به‌صورت یک ارزش در جامعه معرفی کند و در این راستا باید از شفاف کردن دستگاه‌های دولتی شروع کند. مثلاً چرا خود رئیس‌جمهور و وزرا مبالغ حقوق‌های خود و میزان دارایی‌های خود را شفاف برای مردم اعلام نمی‌کنند؟ این الگویی برای دیگر بخش‌ها هم هست و اگر دولت این کار را کرد؛ آن‌وقت است که مطالبه‌ دولت از دیگر دستگاه‌ها برای شفافیت، معنا خواهد داشت.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت: یک سوال مهم که در رابطه با بیانیه رئیس جمهور وجود دارد این است که چرا وی به یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز چنین اتفاقاتی که همان ترویج اشرافی‌گری، تجمل و اسراف و همچنین اجرای سیاست‌های لیبرالیستی در کشور بوده؛ اشاره نکرده‌‌است؟ مسئله‌ای که عمدتاً هم در دوران آقای رفسنجانی در کشور پیاده شد و بقایای آن را هم در دولت فعلی به‌طور واضح مشاهده می‌کنیم.

حسنی اظهار داشت: حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که دولت قبل عمده‌ تقصیرات را بر عهده داشته است، آیا 3 سال زمان مناسبی برای پیگیری این موضوع و رفع این دست مسائل در کشور نبوده است؟ اگر همان مقدار انرژی و توان و هزینه‌ای که دولت برای ارتباط با آمریکا می‌گذارد را صرف ساخت درونی نظام و مستحکم کردن قدرت درونی کشور آن هم از طریق اصلاح ساختارها می‌کرد، آیا پس از گذشت 3 سال از دولت ما باز هم شاهد چنین مسائلی بودیم؟

وی افزود: امیدواریم دولت به این نتیجه رسیده باشد که تکیه بر قدرت‌های خارجی هیچ مسئله‌ای از کشور را حل نمی‌کند و اینکه باید به مسائل داخلی اهمیت ویژه‌ای داد، مشکلات بسیاری مانند همین حقوق‌های نجومی. اگر ما تمام توانمان را معطوف به شناخت و حل این مشکلات کنیم، آن‌وقت است که مردم به ما اعتماد می‌کنند و در دنیا عزیز خواهیم شد.

حسنی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی و ساخت درونی اقتصاد، چیزی جز رفع هزاران مشکل اقتصادی داخلی که حقوق‌های نجومی صرفا یک نمونه از آن بود، نیست. دولت اگر اقتصاد مقاومتی را درست اجرا کرده بود اکنون شاهد معضل حقوق‌های نجومی نبودیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در خاتمه گفت: البته تأکید می‌کنیم که همان‌طور که رهبری فرمودند، عمده‌ مسئولین کشور پاک دست هستند و این موارد که رسانه‌ای شد استثنایند و ما هم از حمایت از مسئولین مؤمن و انقلابی که بدون چشم‌داشت در حال خدمت هستند، دست‌برنمی‌داریم.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/G4CUGU

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار