X بستن تبلیغات
5. Fixed

ممنوعیت ازدواج کودکان در تانزانیا و گامبیا

دولت‌های گامبیا و تانزانیا اعلام کردند که ازدواج کودکان در این دو کشور ممنوع است و مجازات سختی در انتظار متخلفان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام دولت گامبیا هر فردی که با دختر زیر 18 سال ازدواج کند به 20 سال حبس محکوم می‌شود. همچنین در تانزانیا ازدواج دختران و پسران زیر 18 سال ممنوع اعلام شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در گامبیا حدود 30 درصد دختران زیر 18 سال مجبور به ازدواج می‌شوند در حالیکه این رقم در تانزانیا 37 درصد است.

رئیس جمهوری گامبیا همچنین اظهار کرد: والدین دخترانی که آنان را پیش از رسیدن به سن قانونی مجبور به ازدواج کنند به زندان محکوم می‌شوند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، اگرچه فعالان حقوق زنان از این اقدام در جهت ممنوعیت ازدواج دختران زیر 18 سال استقبال کرده‌اند اما برخی از آنها تاکید دارند بهتر است به جای تهدید خانواده‌ها به حبس در زندان، نگرش‌ها را نسبت به ازدواج کودکان تغییر می‌دادند؛ چرا که زندانی کردن والدین راه حل این مشکل نخواهد بود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار