گزارشگر جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل در امور فلسطین به منطقه می‌آید

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که مسئول جدید شورای حقوق بشر این سازمان در فلسطین به زودی برای اولین بار از منطقه بازدید خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد مایکل لینک، گزارشگر ویژه و جدیدی که از سوی شورای حقوق بشر مسئول کنترل و نظارت بر وضعیت حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین ( اراضی 1967 میلادی) شده به زودی برای اولین بار از زمان انتصاب در مسئولیت جدیدش از 10 تا 15 ژوئیه جاری از منطقه بازدید خواهد کرد.

این کمیساریا هدف از سفر لینک به منطقه را جمع آوری مستقیم اطلاعات از وضعیت کنونی حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین دانست و اعلام کرد: لینک به زودی به امان، پایتخت اردن سفر کرده و مخالفت مسئولان اسرائیلی با اعطای ویزا برای ورود به اراضی فلسطینی‌ها را بررسی خواهد کرد.

لینک در این راستا اعلام کرد: دیدارهایی با برخی از نمایندگان جامعه مدنی و مسئولان دولتی اردن و کارمندان سازمان ملل با هدف کسب اطلاعات بیشتر از تحولات اخیر در فلسطین اشغالی در زمینه حقوق بشر خواهم داشت و تلاش خواهم کرد از آنچه در این مناطق در جریان است آگاه شوم. در این سفر به جمع آوری شواهد و مدارک لازم برای تنظیم گزارش اول خود که در اکتبر آتی به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه خواهد شد، خواهم پرداخت.

لینک هفتمین گزارشگر سازمان ملل برای وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار