X بستن تبلیغات
5. Fixed

بان کی مون رسیدگی به نژادپرستی در آمریکا را خواستار شد

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل طی اظهاراتی با توجه به قتل دو سیاهپوست توسط پلیس آمریکا در ایالت‌های لوییزیانا و مینه‌سوتا خواست که به مسائل تبعیض نژادی در آمریکا رسیدگی شود و برخوردی قانونی با نابرابری‌های نژادی انجام شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی وی "فرحان حق" با انتشار بیانیه‌ای کشته شدن 5 افسر پلیس در شهر دالاس را محکوم کرد.

وی همچنین اظهار کرد که توجیهی برای این خشونت‌ها وجود ندارد و آن‌ها مسئول رنج و عذابی هستند که بسیاری از مردم پس از کشته شدن دو سیاهپوست آمریکایی ـ‌آفریقایی و یک سلسله قتل‌های سیاهپوستان توسط پلیس در شهرهای فرگوسن، میسوری، نیویورک، بالتیمور و شیکاگو با آن مواجه شده‌اند و باعث برپایی جنبش‌هایی علیه خشونت‌ بیش از اندازه پلیس در برابر سیاهپوستان شده است.

بان کی مون همچنین خواستار انجام یک تحقیقات کامل و بی‌طرفانه درخصوص مرگ دو سیاهپوست مذکور شد.

وی همچنین بیان کرد که این اتفاق بار دیگر اهمیت موضوع رسیدگی به تبعیض‌ها از جمله برخورد قانونی با نژادپرستی را یادآور می‌شود.

همزمان با اعتراضاتی که در شب پنجشنبه علیه کشته شدن دو سیاهپوست توسط پلیس برگزار شد، فردی با استفاده از یک اسلحه‌ تک تیرانداز پنج افسر پلیس دالاس را به ضرب گلوله از پای درآورد و هفت تن دیگر را زخمی کرد.


این کشتارها اولین مورد پس از دو سال تظاهرات صلح آمیز در آمریکا بوده است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار