X بستن تبلیغات
5. Fixed

سخنان مرکل غیرسازنده است

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات اخیر آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در خصوص برنامه های موشکی ایران را غیر سازنده توصیف و آن را رد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت مور خارجه، بهرام قاسمی در واکنش به اظهارت اخیر صدر اعظم آلمان گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی کشور کاملا جنبه دفاعی داشته و به هیچ وجه به منظور حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده است؛ لذا ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست و هیچ ارتباطی با برجام ندارد.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اعلام می کند برنامه موشکی خود را بر اساس دکترین های دفاعی و محاسبات امنیت ملی خود با قوت تمام ادامه می دهد و این گونه اظهارات هیچ تاثیری بر برنامه موشکی مشروع کشور نخواهد داشت.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز پنج شنبه مدعی شد، ایران مقررات شورای امنیت سازمان ملل در خصوص توقف برنامه موشکی نظامی خود را نقض کرده است.
این در حالی است که برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران در دکترین نظامی ایران کاملا دفاعی طراحی شده است و این برنامه نقض توافق هسته ای به شمار نمی رود.
 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار