۶ سکوی پارس جنوبی امسال به تولید می‌رسد

علی‌اکبر شعبان‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دولت تاکید ویژه‌ای بر بهره‌برداری از میادین مشترک نفت و گاز دارد و پارس جنوبی نیز به عنوان یکی از اولویت‌ها است که گام‌های مهم در راستای تکمیل توسعه فازهای این میدان مشترک برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه پارس جنوبی یک میدان مشترک بین ایران و قطر است، اضافه کرد: میزان برداشت ایران از پارس جنوبی طی سه سال گذشته ١٣٢ میلیارد مترمکعب بوده است و قطر نیز طی این مدت ١٧٧ میلیارد مترمکعب برداشت داشته است.

مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس از نصب سکوی فاز ۱۹ پارس جنوبی در هفته جاری خبر داد و بیان کرد: نصب سکوی فاز ۲۱ نیز یکی دیگر از برنامه‌هایی است که پس از سکوی فاز ۱۹ آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به نصب شش سکوی میدان گازی پارس جنوبی، خاطرنشان کرد: دو سکو مربوط به فاز ۱۹ است و دیگر سکوها مربوط به فازهای ۲۰ و ۲۱ و فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خواهد بود.

شعبان‌پور با بیان اینکه این شش سکو تا زمستان امسال به تولید خواهند رسید، افزود: با توسعه این پنج فاز، ظرفیت اسمی برداشت گاز پارس جنوبی به ١٤٠ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار