X بستن تبلیغات
5. Fixed

اختصاص ۲۵ درصد بودجه دانشگاه‌ها در سه ماهه اول امسال/ برنامه‌ریزی برای تامین کسری بودجه دانشگاه‌ها

محمد حسین امید معاون اداری مالی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در رابطه با میزان کسری بودجه دانشگاه‌ها، گفت: حدود هزار میلیارد تومان از بودجه آموزش عالی کشور پرداخت نشده است که این مسئله مشکلات زیادی را در ابتدای سال برای دانشگاه‌ها ایجاد کرد.

وی افزود: البته با قولی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی داد و به آن عمل هم کرد، در سه ماه اول امسال برای نخستین بار 25 درصد بودجه به دانشگاه‌ها اختصاص داده شد که این عدد اعتبار خوبی بود.

امید ادامه داد: در گام بعدی بر اساس مذاکرات با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قرار است بخشی از کسری بودجه سال‌ گذشته و سال‌های قبل دانشگاه‌ها جبران شود که امیدواریم این مسئله تا پایان امسال اتفاق بیفتد.

معاون اداری ـ مالی وزیر علوم اظهار داشت: بودجه دانشگاه‌ها در سال آینده نیز بر اساس مدل سطح‌بندی صورت می‌گیرد و برای دانشگاه‌های برتر نیز در برنامه ششم مانند برنامه پنجم سهمی از بودجه پیش‌بینی می‌شود.

امید گفت: باید ضرایبی از بودجه برای دانشگاه‌های مناطق محروم و دانشگاه‌های برتر که از نظر کیفیت و نسبت میزان استاد به دانشگاه در شرایط مطلوبی هستند،‌ قرار دهیم.

انتهای پیام/

http://fna.ir/B9O7G0

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار