پیکر عباس کیارستمی به وطن بازگشت + تصاویر

عباس کیارستمی کارگردان معروف سینما که مدتها بود از بیماری رنج میبرد برای تکمیل مراحل درمان به پاریس منتقل شده که متاسفانه در پاریس از دنیا رفت . این اتفاق ناگوار برای سینمای ایران در روز 14 تیر رخ داد و پس از چهار روز بالاخره پیکر این کارگردان فقید به ایران بازگشت . پیکر عباس کیارستمی  شامگاه 18 تیر ماه با همراهی سینماگرانی چون رضا میرکریمی و سیف الله صمدیان و فرزندان این هنرمند فقید از پاریس به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران رسید.

جمعی از سینماگران برای استقبال از پیکر عباس کیارستمی در فرودگاه حاضر هستند.

کارگردان «خانه دوست کجاست؟» که برای ادامه درمان بیماری خود به فرانسه سفر کرده بود، در سن 76 سالگی و در ماه تولدش درگذشت.

  عباس کیارستمی  استقبال از پیکر عباس کیارستمی در ایران

این کارگردان سرشناس سینمای ایران و هنرمند عکاس که از اسفند سال 94 تا اوایل اردیبهشت 95 به دلیل انجام چند عمل جراحی در ناحیه روده در بیمارستان بستری شده بود و در ماه های اخیر هم چندین بار به بیمارستان مراجعه کرده بود، سرانجام بنا به تصمیم خودش 8 تیر ماه برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت.

 عباس کیارستمی

پیکر عباس کیارستمی به ایران بازگشت

عباس کیارستمی در هفتم اردیبهشت هنگام ترخیص از بیمارستان در آخرین گفت وگویش با اظهار کرد:من امروز از بیمارستان مرخص می شوم، اما این مرخصی به معنای بهبودی کامل نیست. 50 روز در بیمارستان بوده ام و امیدوارم بتوانم پروسه بهبودی ام را در خانه ادامه دهم.

رییس کل سازمان نظام پزشکی به تازگی در پی برخی نقطه نظرات و انتقادات درباره ی مراحل درمان کیارستمی، طی نامه ای به معاون و دادستان انتظامی نظام پزشکی برای پیگیری و رسیدگی به پرونده پزشکی این هنرمند دستور داد.

عباس کیارستمی

 استقبال از پیکر عباس کیارستمی در ایران

کیارستمی در کارنامه ی فیلم سازی اش ساخت فیلم های کوتاه «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه»، «دو راه حل برای یک مساله» و .. و فیلم های بلند «گزارش» 1356، «اولی ها» 1362، «خانه ی دوست کجاست؟» 1365، «مشق شب» 1366، «کلوزآپ، نمای نزدیک» 1368، «زندگی و دیگر هیچ» 1370، «زیر درختان زیتون» 1373، «طعم گیلاس» 1376، «باد ما را خواهد برد» 1377، «ABC آفریقا» 1379 را دارد.

آیین بدرقه پیکر عباس کیارستمی یکشنبه 20 تیر ماه از مقابل ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در خیابان حجاب ساعت 8:30 برای خاکسپاری به سمت لواسان برگزار خواهد شد.

تصاویر بازگشت عباس کیارستمی به وطن

 عباس کیارستمی

  استقبال از پیکر عباس کیارستمی در ایران  عباس کیارستمی   استقبال از پیکر عباس کیارستمی در ایرانعباس کیارستمی  پیکر عباس کیارستمی به ایران بازگشتعباس کیارستمیپیکر عباس کیارستمی به ایران بازگشت

 عباس کیارستمی

  استقبال از پیکر عباس کیارستمی در ایرانعباس کیارستمی ، عکس های بازگشت پیکر عباس کیارستمی به ایران

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار