X بستن تبلیغات
5. Fixed

‫بخشی از مخزن در حال سوخت پتروشیمی ماهشهر فرو ریخت

رکنا: بخشی از مخزن 25 هزار تنی پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر که از روز گذشته دچار حریق شده است دقایقی پیش فرو ریخت.

هاشم بالدی مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تایید این خبر گفت: به دلیل شدت و گسترش آتش سوزی مخزن یاد شده دچار انحنا و خمیدگی شده و قسمتهایی از لبه بالای آن فرو ریخت.
وی گفت: به دلیل فرو ریختن بخشی از این مخزن ، مواد داخل آن باعث آتش سوزی در اطراف مخزن شد که آتش نشانان مشغول اطفاء آن هستند.
وی گفت: پس از فرو ریختن بخشی از این مخزن شعله های آتش بیشتر شد که برخی گمان کردند که مخزن منفجر شده اما این مخزن منفجر نشده است.
وی گفت: فرو ریختن این مواد از یک طرف کار آتش نشانان برای مهار آتش را راحت تر کرده اما از طرفی بیم آن می رود که شاید این آتش به تاسیسات اطراف آن سرایت کند.
وی اضافه کرد: جای هیچگونه نگرانی نیست و قطعا تا چند ساعت آینده این آتش سوزی به صورت کامل مهار خواهد شد.
وی گفت: برای جلوگیری از خسارات بیشتر تمامی مخازن اطراف این مخزن شعله ور از گازهای فشرده خالی شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
وی گفت: در عین حال چندین آمبولانس و خودروی اطفاء حریق نیز در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز از آن استفاده شود.
وی گفت: متاسفانه به دلیل گستردگی آتش عملیات زمینی و هوائی امروز اطفاء حریق ناموفق بود.
واحد پتروشیمی بوعلی ماهشهر از عصر چهارشنبه طعمه حریق شد که با تلاش تیم امدادی چند ساعت بعد مهار شد اما این آتش سوزی در صبح روز پنجشنبه به دو مخزن دیگر این واحد کشیده شد که یکی از آنها بعد از چند ساعت خاموش ولی یک مخزن 25 هزار تنی هنوز مهار نشده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار