آتش مخزن 2001c مجتمع پتروشیمی ماهشهر خاموش شد + فیلم

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، عملیات اطفای حریق در مخزن 2001c این مجتمع با کمک و هم افزایی نیروهای حاضر در منطقه محقق شد.

عملیات فوم پاشی از ضلع شمالی که از ساعت 21 و از پایین مخزن 2001c که از سوی آتش نشانان به صورت اوریب در حال انجام بود تا دقایقی پیش ادامه داشت.
 
عملیات مشترکی سه جانبه امروز برای خاموش کردن مخزن ٢٠٠١c صورت گرفت.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا که در زمینی به مساحت ٣٦ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است، خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است.

از کارخانجات NGL (١٠٠٠/٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.

آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا چهارشنبه ١٦ تیرماه آغاز شد و تلاش برای مهار آن لحظاتی پیش به نتیجه رسید.

وزیر نفت پس از خاموش شدن مخزن 2001c پتروشیمی بوعلی سینا گفت: پس از خاموش شدن مخزن، در حال تثبیت وضع آن با فوم پاشی داخل مخزن هستيم؛ همچنین عملیات خنک کردن مخزن نیز در حال انجام است تا زنجیره آتش تکرار نشود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: کار مهم و دشواری انجام شد و از همه برای انجام این کار ملی سپاسگزارم.

برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار