روایت کواکبیان از برخورد با فیش‌های حقوقی نجومی

خوشبختانه اين‌ روزها موج مردمي و خيزش مديران پاکدست و خدوم براي مقابله با مديران آلوده و متخلف به راه افتاده است.

در سال گذشته خطاي غيرعمدي بازيگران برنامه تلويزيوني «فيتيله‌‌اي‌ها» آزردگي خاطر برخي هموطنان را فراهم کرد؛ نگارنده در سخنراني براي دانشجويان گفتم اگر افکار عمومي يکصدم حساسيت مذکور را در مقابل اختلاس‌هاي کلان مالي و فسادهاي بزرگ ميلياردي در دولت گذشته از خود نشان مي‌داد قطعا ما در آينده شاهد غارتگري بيت‌المال نخواهيم بود. خوشبختانه اين‌ روزها موج مردمي و خيزش مديران پاکدست و خدوم براي مقابله با مديران آلوده و متخلف به راه افتاده است.

به عبارت ديگر هر چند انتشار فيش‌هاي غيرقانوني و نامتعارف و به اصطلاح نجومي در نيمه دوم ماه مبارک رمضان امسال ذائقه ملت را تلخ کرد؛ اما سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز عيدفطر و بيانيه 9 ماده‌اي رئيس‌جمهور مستند به گزارش معاون اول وي و برخي اقدامات پيشگيرانه مجلس شوراي اسلامي بيانگر نوعي حلاوت مقابله با پديده شوم دستبرد ظالمانه و برداشت‌هاي چپاولگرانه از بيت‌المال مي‌باشد.


در همين زمينه، بيان چند نکته خالي از لطف نيست.

1- ترويج فرهنگ عذرخواهي در ميان وزيران، مديران برجسته و مسوولان سه قوه به خاطر اهمان و غفلت دستگاه‌هاي نظارتي و تنظيمي زيرمجموعه آنان همچون سازمان بازرسي کل کشور و ديوان محاسبات و هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري و... نويدبخش بارقه اميد و جدي گرفتن حساسيت افکار عمومي است که اميد است با به فرجام رسيدن مقابله با انواع فسادهاي مالي به ياس مبدل نشود.

2- همانگونه که مقام معظم رهبري فرمودند ميزان برخورد با پديده شوم فيش‌هاي حقوقي ظالمانه رابطه مستقيمي با افزايش و يا کاهش سطح اعتماد عمومي به نظام جمهوري اسلامي ايران دارد.

لذا بازگرداندن اموال مازاد و برکناري مديران آلوده و مجازات قاطع و عادلانه مديران متخلف، حداقل مطالبه و توقع قاطبه ملت ايران از سران هر سه قوه است. کما اين که تسريع در اين موضوع نشانه ميزان دلسوزي وکارآمدي و احساس مسووليت مسوولان ذي‌ربط است.

3- صاحب اين قلم بر اين باور است اگر برداشت‌کنندگان غيرمتعارف و مسوولان ذي‌ربط و برخي از وزرا قبل از برکناري، خودشان کنار بروند و با عذرخواهي از مردم و بازگرداندن برداشت‌هاي مازاد، به خطاها و غفلت‌هاي خويش اعتراف کنند نشان خواهند داد که همچنان طرفدار نظام برآمده از خون شهيدان هستند و حيف است که بدنامي هفت دهم درصد مديران کشور خيل عظيم مديران پاکدست و خدوم را زير سوال ببرد.

4- بي‌شک هر‌گونه برخورد جناحي و سليقه‌اي و عقده گشايي در موضوع مقابله با پديده شوم فيش‌هاي غيرقانوني و نامتعارف بيانگر بي‌اعتقادي به اين نهضت مقدس و جنگ فقر و غناي مورد نظر امام خميني(ره) مي‌باشد لذا صاحبان آن دسته از مراکز خبري و سايت‌هاي وابسته به برخي جناح‌ها اگر مدعي طرفداري از مطالبات مردم و انقلاب و رهبري و نظام هستند بايد صادقانه واقعيات را بيان نموده و از جعل اخبار و شايعه پراکني و گروه‌گرايي در اين موضوع پرهيز نمايند.

5- برداشت‌هاي غيرقانوني قطعا به اين زمان اختصاص ندارد و پديده مخصوص به دولت فعلي نيست. اين موضوع ريشه در دولت‌هاي گذشته دارد ولي شفافيت برخاسته از شبکه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي امروزه به هيچ کس و هيچ دولت و هيچ قوه و هيچ نيرويي ديگر اجازه پنهان‌کاري و خاصه‌خرجي از بيت‌المال را نخواهد داد. جالب اين که مديران برخي از سايت‌هاي مدعي و گروه‌گرا خودشان نمونه‌هايي از همان متخلفان دولت‌هاي پيشين بوده‌اند که اگر امروز هم بتوانند قيافه خودشان را بزک نمايند قطعا «يوم تبلي‌السرائر» دست‌هاي ناپاک آنان برملا خواهد شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار