دوران مدیریت سنتی صنایع به پایان رسیده است

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی البرز گفت: 80درصد اشتغال کشورهای توسعه یافته در بخش خدمات است.

اسماعیل خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مدریت سنتی صنایع آسیب‌های زیادی به دنبال دارد.

وی ادامه داد: هرچند در شیوه مدیریت سنتی، نیروی انسانی زیادی به کار گرفته می‌شود ولی بازدهی آن طور که باید و شاید رضایت بخش نیست.

وی اضافه کرد: محصولاتی که با تکیه بر تولید صنعتی سنتی تولید می‌شوند غالبا از کیفیت پایینی برخوردار بوده و توان رقابت در بازارهای جهانی را ندارند.

خلیلی افزود: صاحبان صنایع توجه داشته باشند برای این که بتوانند دربازار سهمی داشته باشند و به درآمدزایی مناسبی برسند می‌بایست از تکنولوژی‌های به روز استفاده کنند.

این مسئول توضیح داد: با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های به روز، میزان بهره‌وری نیروی انسانی که به کار گرفته‌اند نیز افزایش می‌یابد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر حرکت به سمت اشتغال‌زایی در بخش خدمات گفت: درست است که اشتغال  و تولید رابطه‌ای مستقیم دارند، اما باید سعی کنیم اشتغال را به سمت خدمات ببریم.

خلیلی اظهار کرد: اکنون 80درصد اشتغال در کشورهای توسعه‌یافته در بخش خدمات است و این کشورها به درآمدزایی مناسبی دراین حوزه دست یافته‌اند.

وی در پایان گفت: اشتغال‌زایی در حوزه خدمات هم به سرمایه کمتری نیاز دارد و هم امکان استفاده از توان نیروی انسانی بیشتری را فراهم می‌کند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار