کلاهبرداری با جمله : آیا به همسر خود شک دارید

رئیس پلیس فتا فارس از کشف پرونده کلاهبرداری 5 میلیون ریالی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سرهنگ سیدموسی حسینی گفت: یك فرد کلاهبردار از طریق هک تلگرام  یکی از شهروندان، با برقراری ارتباط با دوستان وی در این شبکه، از آنان درخواست مبلغی پول به صورت قرضی می کند.


وی ادامه داد: مال باختگان نیز با توجه به این که ظاهرا پیام از طرف دوست شان است، اعتماد کرده و مبلغ درخواستی را به شماره حساب وی واریز می كنند که پس از گذشت مدت زمانی متوجه می شوند پیام ها از طرف فرد سومی برایشان ارسال شده است که پس از شکایت و تشکیل پرونده در پلیس فتا فارس کارشناسان موفق به شناسایی متهم شدند.
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: اخیرا در فضای مجازی و در تارنماهای مختلف اینترنتی و به صورت گسترده موضوع هک تلگرام  با عناوینی چون "آیا به همسر خود شک دارید " دیده می شود.


سرهنگ حسینی گفت: در واقع فرد به اصطلاح هکر با مهندسی اجتماعی به طرق مختلف و بعضا با ارسال پیامک به قربانیان خود از آنان می خواهد کدی که برای آنها ارسال می شود به شماره درخواستی "هکر" از طریق پیامک یا ایمیل ارسال و یا برای وی از طریق تماس تلفنی خوانده شود.


وی اضافه كرد: در ادامه قربانی پس از دریافت کد و ارسال آن به شماره درخواستی کلاهبردار، در واقع اکانت تلگرام خودش هک می شود و فرد هکر با استفاده از مشخصات به دست آمده ( یعنی شماره تلفن قربانی و کد مربوط به ساخت اکانت جدید در اپلیکیشن تلگرام) یک حساب کاربری جدید تلگرامی، با مشخصات قربانی می سازد و از این طریق به تمام اطلاعات فردی وی در اپلیکیشن تلگرام دسترسی پیدا می کند.
رئیس پلیس فتا استان فارس از کاربران شبکه های اجتماعی درخواست كرد: قبل از هر اقدامی ابتدا به اصل پیام و همچنین صحت و سقم فرستنده پیام توجه داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را سریعا با پلیس فتا در میان بگذارند.


سرهنگ حسینی خاطرنشان كرد: پلیس فتا از هموطنان درخواست می¬کند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس    Cyberpolice.ir ایمیل:fars_fata@police.ir  و یا تلفن: 2183919-071 گزارش كنند.

اخبار مرتبط :

کلاهبرداری "مودبانه" از خانم های پایتخت با ترفندهای حرفه ایی + تصاویر متهم

ساناز سماواتی به بیان جزئیاتی از نحوه کلاهبرداری از خودش گفت!+تصاویر

جزییات کلاهبرداری 2 میلیاردی در مازندران

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار