فولکس؛ معمای خودروسازی ایران

فولکس؛ معمای خودروسازی ایران

عصر خودرو- با اعلام توافق هسته‌ای و اجرای برجام، نام خودروسازان زیادی برای حضور در ایران مطرح شد که یکی از آنها فولکس واگن آلمان، بود.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، این در حالی است که فولکس در حال حاضر به معمایی در خودروسازی کشور تبدیل شده و هرچند وقت یکبار اخبار ضد و نقیضی در مورد توافق این شرکت مشهور با خودروسازان ایرانی به گوش می‌رسد. یک روز کرمان موتور، یک روز ماموت و روز دیگر ایران‌خودرو؛ اینها از جمله گزینه‌های شراکت با فولکس واگن به شمار می‌روند و این در حالی است که هنوز هیچ منبع رسمی از توافق نهایی میان آنها خبر نداده است.

هرچند کارشناسان معتقدند احتمال شراکت این غول خودروساز جهان با ایران‌خودرو ضعیف بوده و فولکسی‌ها در نهایت با بخش خصوصی به توافق خواهند رسید، با این حال گفته می‌شود وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌دنبال کشاندن فولکس به «کیلومتر 14 جاده مخصوص» است. همین چند هفته پیش بود که محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با مسوولان صنعت آلمان ملاقات کرد و از عقد قرارداد فولکس واگن با یکی از خودروسازان داخلی (احتمالا ایران‌خودرو) خبر داد. اگرچه تا به امروز رسما خبری مبنی‌بر شراکت فولکس و ایران‌خودرو منتشر نشده، با این حال منابع آگاه تاکید می‌کنند که وزارت صنعت به شدت پیگیر نهایی شدن این شراکت است. این در شرایطی است که برخی کارشناسان معتقدند فولکس به احتمال زیاد با مدیریت دولتی در صنعت خودرو ایران کنار نیامده و در نهایت با خودروسازان بخش خصوصی به توافق خواهد رسید. این شرکت آلمانی که همچنان درگیر حواشی مربوط به رسوایی تقلب در اعلام میزان آلایندگی خودروهایش است، به حضور در بازار ایران علاقه دارد و از آن سو مشتریان داخلی نیز در نظرسنجی‌های انجام شده، علاقه خود را به محصولات این شرکت و سایر خودروسازان آلمانی، ابراز کرده‌اند. هرچه هست، فولکس واگن در حال حاضر به معمای خودروسازی ایران تبدیل شده و باید دید در نهایت کدام خودروساز داخلی را به‌عنوان همکار و شریک، در کنار خود خواهد دید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار