چقدر کالای آمریکایی در سال 95 وارد ایران شد؟/ لوبیا سبز در صدر کالاهای وارداتی از آمریکا

ایالات متحده آمریکا در روز 14 تیرماه سال جاری در لیست شرکای عمده واردات ایران قرار داشت و از ابتدای سال تاکنون به‌ویژه میزان قابل توجهی کالای پزشکی و جراحی از این کشور به ایران وارد شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، در حالی که در سال‌های گذشته و همچنین ماه‌های اخیر، مسائل سیاسی باعث ایجاد محدودیت در مناسبات تجاری و اقتصادی بین دو کشور ایران و ایالات متحده آمریکا شده، در روز 14 تیرماه سال 95 معادل یک میلیون و 858 هزار دلار کالا از این کشور وارد ایران شده است.

بنابر این گزارش، از آغاز سال 95 تا 14 تیرماه سال جاری، ارزش مجموع واردات ایران از ایالات متحده آمریکا به مبلغی معادل 73 میلیون و 300 هزار دلار می‌رسد.

اقلام عمده واردشده از ایالات متحده آمریکا به ایران طی دوماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه 95 عبارتند از: «لوبیای سویا»، «دارو»، «ذرت دامی»، «خمیر چوب شیمیایی»، «دستگاه‌های برقی تشخیص بیماری»، «مکمل غذایی»، «جو به استثنای بذر»، «دستگاه‌های اولتراسونیک تشخیص امراض»، «اسپرم گاو»، «آلات و وسایل مورد استفاده در علوم پزشکی، جراحی و دامپزشکی» و «دریچه قلب».

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار